top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia parafialne


- 18 października 2020 -

1. Zapraszamy na KONCERT UWIELBIENIOWY pt. „Aby wiara nie ustała”, który poświęcony będzie pamięci Założyciela Towarzystwa Chrystusowego, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Koncert ten odbędzie się dziś, tj. 18 października o godz. 17.00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Stargardzie.


2. Niestety od wczoraj weszły w życie kolejne OBOSTRZENIA SANITARNE w związku ze wzrostem osób zarażonych. Dotyczą one również osób przebywających w kościele. Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednorazowo 75 osób, nie wliczając posługujących. Prosimy także, aby zasłaniać usta i nos - dotyczy to także posługujących przy ołtarzu i księży, gdy nie sprawują Mszy św. lub nabożeństwa. Jest również nakaz zachowania odległości między sobą, stąd prosimy, aby tak rozejść się po całym kościele, by stworzyć tę przestrzeń pomiędzy nami. Do dyspozycji jest nawa główna, chór, kruchta, 2 osoby mogą przebywać także w pomieszczeniu pod wieżą, skąd można wziąć także rozkładane krzesełka, aby usiąść np. z przodu kościoła. Jest włączony głośnik na zewnątrz, gdzie również mogą przebywać osoby, których też obowiązuje zasłonięcie ust i nosa oraz zachowanie odległości między sobą.

Wchodząc do kościoła, na stoliku w kruchcie znajduje się pojemnik ze środkiem do dezynfekcji rąk.

Od przyszłej niedzieli, tj. 25 października, wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 10.30, na którą będzie przesunięta jedna z intencji z godz. 9.00. W związku z tym przesuniemy również godzinę Mszy z godz. 11.00 na godz. 12.00. Dla jasności zatem - od przyszłej niedzieli, tj. 25 października, Msze św. w kościele parafialnym będą o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.


3. Ks. Marcin zaprasza dzieci na spotkanie DZIECIĘCEGO KÓŁKA MISYJNEGO, które odbędzie się dziś, w niedzielę, o godz. 16.30 w salce przy plebanii.


4. Serdecznie zapraszamy wszystkich na RÓŻANIEC, który codziennie odmawiamy pół godziny przed wieczorną Mszą. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek, według przyjętego wcześniej schematu, czyli o godz. 16.00 dzieci z klas III, a o godz. 16.45 dzieci starsze.


5. W kruchcie kościoła, na stojaku, są jeszcze kartki na WYPOMINKI LISTOPADOWE. Do wyboru zostały jeszcze kartki z 4 dni tygodnia. Wypełnione kartki z Wypominkami można wrzucać do skarbonki pod krzyżem przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zwrot kartek z Wypominkami najpóźniej do 1 listopada.


6. Dzisiejsza TACA jest INWESTYCYJNA. Jak już informowaliśmy, zbieramy pieniądze na wymianę głównych drzwi w kościele oraz na renowację drzwi od wejścia pod wieżą.

W ubiegłą niedzielę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy do skarbonek 1880,00 zł. Za te ofiary z serca dziękujemy. Zostały one już przekazane do Fundacji.


7. Zbliża się okres grzewczy, stąd przy kracie pod chórem została wystawiona druga skarbona, do której prosimy wrzucać OFIARY NA OGRZEWANIE KOŚCIOŁA. Skarbona ta ma kartkę w kolorze czerwonym z napisem „Ogrzewanie”. Nie ogłaszamy dodatkowej tacy, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, że obecnie z powodu ograniczeń wierni mogą przychodzić w różnych dniach do kościoła. Wpłaty można dokonać także na konto parafialne, ale wtedy prosimy o dopisek: „Ogrzewanie”.


8. INTENCJE mszalne.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

354 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page