top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia parafialne (26.06.2022)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIII niedzielę w ciągu roku - 26 czerwca 2022 -


1. Od rozpoczętego tygodnia rozpoczynamy WAKACYJNY GRAFIK odprawiania nabożeństw i Mszy św.

I tak - w kościele parafialnym godziny odprawiania Mszy św. pozostają bez zmian, nie będzie tylko wystawienia Najświętszego Sakramentu . Do końca czerwca o godz. 17.45 będziemy śpiewać Litanię do Serca Bożego, a przez całe wakacje Nowennę do Matki Bożej w środy i Wypominki roczne w piątki będziemy odmawiać po Mszy św.

Natomiast jeżeli chodzi o Msze św. na naszych filiach - to w miesiącu lipcu w soboty będziemy odprawiać Msze św. z niedzieli - w Ognicy (17.00), Błotnie (18.00) i w Bytowie (19.00), a w niedzielę: w Krzemieniu (8.00), Kępnie (9.30), Odargowie (10.45) i w Szadzku (12.00). Nie będzie Mszy św. na filiach w tygodniu.

Natomiast Biuro parafialne – począwszy od 1 lipca do końca wakacji będzie czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.


2. W najbliższą środę, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jednak MSZA św. ODPUSTOWA w Ognicy zostanie odprawiona w sobotę, 2 lipca o godz. 16.00.


3. Z racji przypadającego także w tym tygodniu I PIĄTKU i I SOBOTY miesiąca księża - z wyjątkiem ks. Proboszcza, który odwiedzi chorych w piątek 8 lipca – zwyczajowo udadzą się z posługą sakramentalną.

Natomiast w I Sobotę nie będzie rannego nabożeństwa. Msza św. o godz. 18.00.

Z kolei w przyszłą niedzielę zapraszamy mężczyzn na męski różaniec po Mszy św. wieczornej.


4. Przypominamy o składaniu DEKLARACJI Rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Prosimy Rodziców, aby uczynili to do końca miesiąca.


5. Prosimy także o pozostałą WPŁATĘ - tych osób, które tego jeszcze nie uczyniły - na pielgrzymkę do Medjugorie.


6. W ubiegłą niedzielę na TACĘ INWESTYCYJNĄ złożyliście 4 620 zł. Z serca dziękujemy za hojność serca.

Natomiast dziś po wszystkich Mszach nasz Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek na kolonie dla dzieci i młodzieży.


7. INTENCJE.


8. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. APOLONIA WACŁAWSKA z Dobrzan. Pogrzeb jej odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

243 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page