top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia parafialne na 11 października


XXVIII Niedziela w ciągu roku

- 20. Dzień Papieski "Totus tuus" -


1. Dziś w Kościele w Polsce 20. DZIEŃ PAPIESKI i zbieramy ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia.


2. Zapraszamy każdego dnia na RÓŻANIEC, który odmawiamy pół godziny przed wieczorną Mszą św.

Z kolei dzieci na swoje nabożeństwo różańcowe są zaproszone na poniedziałek. O godz. 16.00 różaniec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a o godz. 16.45 dla dzieci z klas IV-VI.

Również ks. Marcin zaprasza dzieci na spotkanie Dziecięcego Kółka Misyjnego w przyszłą niedzielę, tj. 18 października na godz. 16.30. Spotkanie odbędzie się w salce przy plebanii.


3. W najbliższą środę przypada DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Stąd już dziś składamy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły jak najserdeczniejsze życzenia, dziękując równocześnie za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia Polaków. Tę naszą życzliwość chcemy poprzeć modlitwą. W przyszłą sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta w intencji nauczycieli i pracowników szkoły, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. Niestety jednak w tym roku - z racji na panującą epidemię - nie możemy zorganizować spotkania przy kawie i cieście na plebanii.


3. W najbliższy czwartek będziemy z kolei przeżywać DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO. W tym dniu pamiętajmy szczególnie w modlitwie o rodzicach tych dzieci.


4. Jak co roku nasze Zgromadzenie Zakonne, wraz z Siostrami Misjonarkami, organizuje CZUWANIE MODLITEWNE na Jasnej Górze w intencji polskich emigrantów, ich rodzin i ich duszpasterzy. Z powodu jednak panującej epidemii nie ma możliwości zorganizowania pielgrzymki autokarowej. W zamian za to będziemy łączyć się duchowo i poprzez transmisję internetową z Jasną Górą. Zapraszamy na czuwanie do naszego kościoła już od godz. 20.00. Różaniec, Apel i pozostałe części modlitewnego czuwania do Mszy św. będziemy transmitować na ekranie. Natomiast o 23.00 - w duchowej łączności z Jasną Górą - odprawimy Eucharystię w intencji polskich emigrantów,

ich rodzin oraz w intencji księży, braci i sióstr zakonnych pracujących na emigracji, a także o nowe powołania do Towarzystwa Chrystusowego i zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Program czuwania jest w gablocie.


5. W związku z tym, że od soboty zostały zaostrzone przepisy sanitarne, bardzo gorąco prosimy o noszenie masek lub przyłbicy, gdy znajdujemy się na modlitwie w kościele. Jest to w trosce o swoje i innych zdrowie. Nie chcemy bowiem z pewnością, aby powtórzyła się historia z wiosny i aby znów zostały zamknięte kościoły.


6. Ks. abp Andrzej Dzięga, przychylając się do prośby Ministerstwa Cyfryzacji, zaprasza wiernych z terenu pa-rafii pełniących funkcje samorządowe (sołtysi, radni, pracownicy gmin i powiatów) do włączenia się w PROJEKT „POD BIAŁO-CZERWONĄ” realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o Niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dla-tego też organizatorzy projektu zachęcają do oddawania głosów poparcia online na swoją Gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona. Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 r.


7. W przyszłą niedzielę składka jest TACĄ INWESTYCYJNĄ. W tym momencie chcemy odłożyć na wymianę i remont drzwi do naszego kościoła.


8. W kruchcie kościoła, na stojaku, zostały wystawione kartki na WYPOMINKI LISTOPADOWE, które można zabierać i później składać do skrzynki przy kracie. Prosimy zwrócić uwagę, że w tym roku kartki zostały podzielone na poszczególne dni tygodnia. Prosimy zabierać te kartki, w którym dniu chcielibyście, aby byli wymienieni Wasi zmarli.


9. INTENCJE mszalne.


10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. JÓZEFA SKROBA i śp. BOGUSŁAWA RACHOWIECKIEGO. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz


235 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page