top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia parafialne na 27.02.2022


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VIII niedzielę w ciągu roku - 27 lutego 2022 -



1. W związku z wybuchem WOJNY na UKRAINIE dzisiaj po każdej Mszy św., jak również w Środę Popielcową będą zbierane przez Caritas datki do puszek na rzecz ofiar wojennych.

Po każdej Mszy w tym tygodniu będziemy śpiewać Suplikacje.

Natomiast sama Środa Popielcowa jest ogłoszona przez papieża Franciszka dniem modlitw i postu w intencji przywrócenia pokoju na świecie. W naszej parafii będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji. Wystawienie Jezusa Eucharystycznego odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00 i potrwa do Mszy wieczornej.

Nie bądźmy obojętni na to, co się dzieje. I nie tylko dzielmy się ofiarami, ale przede wszystkim przyjdźmy choć na chwilę na adorację Najświętszego Sakramentu, aby błagać Boga o miłosierdzie. Pandemia sprawiła, że wiele osób odeszło od praktykowania swojej wiary. Oby niebezpieczeństwo wojny obudziło w nas zmysł wiary i sprawiło, że powrócimy do Boga, sakramentów i modlitwy.


2. W środę rozpoczynamy WIELKI POST. Msze św. w kościele parafialnym z posypaniem głów popiołem będą o godz. 9.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Dodatkowo ofiarujmy post, błagając Boga o pokój.


3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA. W związku z tym księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną według ustaleń.

W piątek dla dzieci będzie spowiedź o godz. 15.30, a później o godz. 16.00 Msza św.

Z kolei modlitwę za zmarłych wspominanych w Wypominkach rocznych rozpoczniemy o godz. 17.15, a po jej zakończeniu odprawimy Drogę Krzyżową. Natomiast Droga Krzyżowa dla młodzieży będzie odprawiona po Mszy św. o godz. 18.00. W piątki w Wielkim Poście nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.

Tradycyjnie w I Sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające na godz. 8.00, a później na Mszę św. Niech ta modlitwa wynagrodzenia i modlitwy za Rosję płynie szczególnie w tym czasie.


4. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na śpiew GORZKICH ŻALI na godz. 17.15. Za tydzień, z racji I niedzieli miesiąca zapraszamy mężczyzn na męski różaniec, który odmówimy po Mszy wieczornej.


5. Od przyszłej niedzieli PEREGRYNACJĘ po rodzinach w Dobrzanach rozpocznie OBRAZ św. JÓZEFA. Prosimy o zgłoszenie się pierwszej chętnej rodziny. Zaczniemy od rodzin z ul. Staszica od strony Ognicy. Zasada peregrynacji jest następująca - obraz przebywa w rodzinie dobę i rodzina, u której ten obraz się znajduje przekazuje następnej, po wcześniejszym zorientowaniu się, kto chce ten obraz przyjąć. Wraz z obrazem wędruje Księga, do której wpisujemy adres rodziny, która przyjęła św. Józefa, można do niej wpisać także intencje, oraz można zostawić sobie obrazek z modlitwą do św. Józefa.


6. Informujemy, że REKOLEKCJE dla dzieci zostaną przeprowadzone po I niedzieli Wielkiego Postu, a więc w przyszłym tygodniu, a wielkopostne REKOLEKCJE PARAFIALNE chcemy rozpocząć w III niedzielę, czyli 20 marca.


7. Od 1 marca OPS w Dobrzanach będzie przyjmował ZGŁOSZENIA, które posłużą do wydania SKIEROWAŃ NA ŻYWNOŚĆ, rozdzielaną tradycyjnie przez Caritas. Do zgłoszenia potrzebne będzie wykazanie dochodu z lutego (może być to odcinek renty lub emerytury, lub zaświadczenie o dochodach, które uzyskać można od pracodawcy). Dochód dla osoby samotnej nie może przekraczać 1 707,20 zł, a w przypadku rodziny jest to 1 320,00 zł na jednego członka rodziny.


8. W ubiegłą niedzielę NA INWESTYCJE zebraliśmy 3 590,00 zł. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.


9. Pomimo tego, co się dzieje wokół nas wciąż są aktualne zaproszenia na pielgrzymki w tym roku. A może właśnie teraz trzeba pielgrzymować, by przez pielgrzymkę zbliżyć się do Boga.


10. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz


304 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page