top of page
  • sstawierej

Ogłoszenia na niedzielę, 29 sierpnia 2021 r.

Zaktualizowano: 2 wrz 2021


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXII niedzielę w ciągu roku - 29 sierpnia 2021 -


1. Dzisiejszą niedzielą kończymy praktycznie tegoroczne wakacje. Bogu niech będą dzięki za miniony okres wypoczynku i urlopów. W najbliższą środę przypada 1 WRZEŚNIA. Będziemy wtedy wspominać 82. rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i będziemy prosić Boga o zachowanie nas od wojen i nienawiści. Stąd po Komunii św. podczas wieczornej Mszy św., zaśpiewamy „Suplikacje”. Natomiast po Mszy św. - po raz ostatni w tym roku w tej formie „wakacyjnej” - będziemy się modlić „Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy”.


2. W środę, 1 września, rozpocznie się także NOWY ROK SZKOLNY. Ponieważ w tym roku nadal z powodu epidemii nie będzie w szkole wspólnego rozpoczęcia lecz będzie ono w poszczególnych klasach, stąd zapraszamy dzieci i młodzież na dwie Msze św. I tak - o godz. 8.00 będzie Msza św. dla uczniów z klas V-VIII, a o godz. 11.00 dla uczniów z klas I-IV. Po zakończonych Mszach uczniowie zostaną zawiezieni spod kościoła do szkoły.

Z kolei na wieczornej Mszy św. we środę będziemy się modlić za wszystkie dzieci i młodzież, rozpoczynające nowy rok szkolny, a także za wychowawców i nauczycieli.


3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA.

W I Czwartek o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.

W I Piątek księża tradycyjnie odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

Ponieważ w tym roku chcemy zwrócić większą uwagę na obchodzenie I Piątków miesiąca przez dzieci, stąd będziemy organizować dla nich spowiedź. Zapraszamy więc dzieci - w sposób szczególny uczniów klas IV-VI - na piątek, na godz. 16.00. Wtedy będzie dla tych dzieci okazja do spowiedzi, a potem ks. Marcin odprawi dla nich Mszę św. Później z kolei zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.00, wtedy będzie również okazja do spowiedzi św. O godz. 17.30 będziemy się modlić za zmarłych w Wypominkach rocznych i zaśpiewamy Litanię do Serca Bożego.

W I Sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi na godz. 8.00, a o godz. 9.00 będzie tradycyjnie Msza św. pierwszosobotnia.

W sobotę odbędą się także dożynki na naszych wioskach. I tak - o godz. 13.00 w Sierakowie, a o godz. 16.00 w Odargowie i w Bytowie.


4. Od przyszłej niedzieli, tj. od 5 września, WRACAMY DO ZWYCZAJNEGO GRAFIKU odprawiania nabożeństw w naszym kościele parafialnym, a na filiach do ustalonych wcześniej godzin Mszy niedzielnych i Mszy w tygodniu.

W przyszłą niedzielę zapraszamy także na MĘSKI RÓŻANIEC, który odprawimy zwyczajowo po wieczornej Mszy. Byłoby bardzo dobrze, gdyby od nowego roku szkolnego dołączyli do nas nowi mężczyźni, również ci młodsi.


5. W związku z sytuacją w Afganistanie, niedziela, 5 września, została ogłoszona przez Episkopat Polski „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Tę solidarność wyrazimy w czasie modlitwy powszechnej, modląc się o pokój w Afganistanie, w intencji Afgańczyków i o rozwiązanie innych trudnych kryzysów uchodźczych w Europie i na świecie. Jednocześnie przeprowadzimy tego dnia zbiórkę do puszek jako pomoc dla uchodźców. Będzie to ważny akt miłosierdzia i solidarności z potrzebującymi. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.


6. Już dziś pragniemy poinformować, że SPOTKANIE ORGANIZACYJNE PRZED NASZYM ODPUSTEM parafialnym odbędzie się we wtorek, 7 września, o godz. 19.00 w salce przy plebanii. Zapraszamy na to spotkanie w sposób szczególny Radę Parafialną, Caritas i wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować czynnie w organizację odpustu.


7. INTENCJE mszalne nowego tygodnia.


8. W minionym tygodniu zmarł śp. TADEUSZ BUCA mieszkający w Stargardzie. Jego pogrzeb odbył się na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.


OGŁOSZENIE DLA NASZYCH FILII - Pragniemy poinformować, że od września taca zebrana w każdą I niedzielę miesiąca na poszczególnych filiach, zostaje przeznaczona na potrzeby danego kościoła lub kaplicy.

INFORMACJA DLA ODARGOWA - Bardzo dziękujemy za zrobienie w tym roku bukietów kwiatów i ziół na uroczystość Wniebowzięcia NMP. Część z tych bukietów była rozprowadzana w kościele w Dobrzanach. Zebraliśmy za nie 180 zł. Pieniądze te przekazujemy oczywiście na potrzeby kościoła w Odargowie.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

191 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page