top of page

Ogłoszenia parafialne na 9 lipca


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIV Niedzielę w ciągu roku - 9 lipca 2023 -


1. Prosimy o wpłatę 20 zł. za osobę na wyjazd filmowy do Szczecina oraz o podpisanie zgody rodziców po Mszy św. w zakrystii. Wyjeżdżamy w środę o godz. 8.45 spod kościoła w Dobrzanach. Powrót przewidziany jest ok. godz. 15. Można zaopatrzyć dzieci w kieszonkowe na posiłek.


2. W przyszłą niedzielę, 16 lipca, Mszy św. o godz. 9.00 będzie przewodniczył ks. Tadeusz i będzie to jego pożegnanie z naszą parafią. Jak już informowaliśmy, ks. Tadeusz będzie przeniesiony do domu seniora Towarzystwa do Puszczykowa, gdzie nasi starsi współbracia mają zapewnioną właściwą opiekę na wszystkich płaszczyznach. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli tę niełatwą decyzję ze zrozumieniem, że jest ona podyktowana przede wszystkim dobrem dla ks. Tadeusza. My, księża, pracujący w tej parafii jesteśmy zakonnikami i to na Zgromadzeniu – podobnie jak w domu na rodzinie - spoczywa obowiązek zapewnienia starszym i chorym współbraciom godnej opieki, pomimo szacunku i pięknych relacji, które powstają naturalnie wśród ludzi, gdzie pracujemy na parafiach. Za ten szacunek i wdzięczność wobec ks. Tadeusza z serca dziękujemy.

Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie obecny Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Krzysztof Olejnik. Zapraszamy wszystkich na tę Mszę św.


3. Tacę z przyszłej niedzieli, która będzie już 3. niedzielą miesiąca, przeznaczymy na inwestycje.

Jak pewnie zauważyliście, trwają prace przy wymianie dachu na plebanii od strony południowej, czyli od strony naszego lasku i Pęzinki. W poniedziałek rozpoczniemy także dalszy ciąg przebudowy dołu plebanii, aby usprawnić wejście do Biura parafialnego.


4. W dalszym ciągu poszukujemy kogoś do kuchni na plebanii.


5. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

370 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page