top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wszystkich Świętych


- 1 listopada 2020 -


1. W związku z zamknięciem cmentarzy dzisiejszą Mszę św. o godz. 12.00 odprawimy w kościele. Zapraszamy także na godz. 15.00 do kościoła na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówimy różaniec za zmarłych i włączymy się także w ogólnopolską inicjatywę „Różaniec do granic nieba”.

W przyszłą niedzielę również będzie o godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Wypominki listopadowe i „Różaniec do granic do nieba”.

Inicjatywa „Różaniec do granic nieba” polega na tym, abyśmy w Oktawie Wszystkich Świętych codziennie odmawiali różaniec oraz wyznaczoną modlitwę. Ta modlitwa jest w intencji nienarodzonych dzieci, w intencji dzieci, które zostały zabite w wyniku aborcji, ale jest też przede wszystkim modlitwą przebłagania Boga za tych, którzy nie tylko dopuszczają się aborcji, ale także popierają ją choćby nawet przez organizowanie i uczestnictwo w strajkach. Katolik nie może uczestniczyć w żadnej formie protestu, który promuje aborcję i o nią walczy. To nie jest kwestia możliwości wyboru. Przykazanie mówi jasno - nie zabijaj! Nie pozostawiając tutaj żadnej możliwości wyboru. Chyba, że świadomego wyboru odrzucenia Boga, a w konsekwencji wiecznego potępienia.

W związku z falą protestów, które ogarnęły całą Polskę, również i naszą parafię, przypominamy - zgodnie z nauczaniem Kościoła - że jeżeli ktokolwiek z katolików popiera aborcję - także w formie uczestnictwa w proteście - to taka osoba bez wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty i odwołania swoich poglądów również publicznie - nie może być chrzestnym, nie może przystąpić do sakramentu Bierzmowania, a przyjęcie Komunii Świętej przez tę osobę jest świętokradztwem.


2. „Różaniec do granic nieba” będzie odprawiany w naszej parafii według następującego porządku: dzisiaj i w przyszłą niedzielę - jak było wspomniane wcześniej - o godz. 15.00. Od poniedziałku do piątku włącznie wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, później „Różaniec do granic”, o godz. 17.30 Wypominki listopadowe i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Natomiast w sobotę, ponieważ jest to I Sobota miesiąca, „Różaniec do granic” poprowadzimy w ramach nabożeństwa pierwszosobotniego o godz. 8.00, a później zwyczajowo Msza św. o godz. 9.00.

Na stoliku w kruchcie zostały wystawione kartki ze schematem i tekstem modlitwy „Różaniec do granic nieba”. Zachęcamy, aby także w swoich rodzinach podjąć tę inicjatywę.


3. W poniedziałek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień zaduszny. W naszym kościele będą trzy Msze święte - o godz. 9.00, 12.00 i o 18.00.

Natomiast w sobotę, 7 listopada jeżeli będzie taka możliwość, to chcemy odprawić na cmentarzu o godz. 15.00 kapłańskie nabożeństwo z procesją za zmarłych, podobne do tego, które odprawiamy we Wszystkich Świętych. W miarę możliwości można włączyć się w to nabożeństwo, nawet pozostając przy grobach swoich bliskich. Nabożeństwo to zakończymy przy krzyżu na cmentarzu, gdzie będą wyczytane imiona zmarłych z Wypominek listopadowych, te z soboty, i odmówimy na zakończenie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


4. Ponieważ w tym tygodniu jest dużo zmian w nabożeństwach, w gablocie i w Internecie został wywieszony oddzielny grafik z rozkładem tychże nabożeństw.

Równocześnie przypominamy o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych przez cały listopad.


5. W tym tygodniu przypada także I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. LSO i ich rodziny zapraszamy na czwartek.

W tym tygodniu księża - z wyjątkiem ks. Michała, który uczyni to za tydzień - udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.


6. Ponieważ w ostatnim czasie jest wiele profanacji miejsc świętych i braku czci wobec Boga, na prośbę ks. Arcybiskupa nabożeństwo w piątek będzie miało również charakter przebłagalny, a przez cały tydzień, z niedzielą przyszłą włącznie, po Mszach Świętych będziemy śpiewać suplikacje o oddalenie pandemii, ale także o miłosierdzie Boga dla nas wszystkich.

Ks. Arcybiskup prosi także wszystkich wiernych o godne przyjmowanie Komunii Świętej. I w związku z tym, od poniedziałku, w naszym kościele zostanie wystawiony przed ołtarzem klęcznik i każdy, kto może to uczynić, niech klęknie na nim podczas przystępowania do Komunii Świętej. Oczywiście nie dotyczy to osób, które mają trudność z klęknięciem. Takie osoby prosimy, aby podeszły obok klęcznika i przyjęły Komunię na stojąco, a wcześniej prosimy, aby z szacunkiem skłoniły głowę. Komunia Święta może się przedłużyć, ale przecież nigdzie nam się nie spieszy i pragniemy w ten sposób wynagradzać profanacje.


7. Do tej pory na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 1 350 zł. Z serca dziękujemy za te ofiary. Wystarczy to na dostawę 500 litrów paliwa, którego dostawa została zamówiona na bieżący tydzień. Na ogrzewanie cały czas można składać pieniądze do skrzynki przy kracie.


8. INTENCJE mszalne.


9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: w poniedziałek śp. STANISŁAWA ZIMNEGO, a w czwartek śp. ZOFII TOMPO-ROWSKIEJ. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

508 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page