top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia parafialne na XXXIII niedzielę w ciągu roku- 15 listopada 2020 -

1. Dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą TACĘ INWESTYCYJNĄ.

Również dziś po Mszach Caritas będzie zbierał ofiary do puszek w ramach IV DNIA UBOGICH.


2. W nadchodzącym tygodniu nabożeństwa tygodniowe bez zmian. Przypominamy tylko, że WYPOMINKI LISTOPADOWE rozpoczynamy pół godziny przed wieczorną Mszą. Wyjątek stanowi środa, gdzie rozpoczniemy je już o 17.15 z racji dużej ilości Wypominek wpisanych na ten dzień. W niedzielę Wypominki o godz. 15.00 przy krzyżu na cmentarzu.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Jest to niedziela kończąca rok liturgiczny, ale jest to także tytularna uroczystość wszystkich nas, chrystusowców. Za tydzień na każdej Mszy św. po Komunii odmówimy Akt poświęcenia parafii i rodzin Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz całego Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa Chrystusa Króla.

Ks. Arcybiskup w specjalnym komunikacie na tę uroczystość napisał m.in., że „szczere ponawianie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana jest w stanie uporządkować wszystkie obszary życia osobistego, rodzinnego, a także wszystkie sprawy życia Kościoła”. W tym akcie zawierzenia nie chodzi tylko o zewnętrznie wypowiedzianą formułkę, ale o przyjęcie całym sercem Jezusa, jako Pana i Króla mojego życia. A to się wiąże z kolei osobistym nawróceniem.


4. Ponieważ w naszej parafii jest coraz więcej osób zarażonych koronawirusem, a także zmarły już z tego powodu osoby, bardzo prosimy o PRZESTRZEGANIE ZASAD SANITARNYCH, gdziekolwiek jesteśmy.


5. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. W „Niedzieli” są bardzo interesujące artykuły, analizujące trudną obecną sytuację w Polsce w związku z protestami przeciwko życiu i aktami wandalizmu i profanacji, które przy tej okazji mają miejsce.


6. INTENCJE mszalne.


7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. GENOWEFA KUZIA z Dobrzan, śp. DANUTA GOŚCINIAK z Dobrzan, śp. JAN TULEJ z Szadzka oraz śp. LUBOMIRA OPIŃSKA, mieszkająca ostatnio w Stargardzie.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

317 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page