top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia parafialne Niedziela Gaudete - 15 grudnia 2019

Zaktualizowano: 16 gru 2019


1. Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Wytrwajmy jednak jeszcze w adwentowym czuwaniu. Zapraszamy więc codziennie na RORATY na godz. 6:30, a wcześniej na godz. 6:00 na śpiew GODZINEK ku czci NMP. W poniedziałki i w czwartki zapraszamy na Roraty na godz. 6:30 dzieci.


2. Jeżeli ktoś jeszcze nie nabył ŚWIEC NA WIGILIJNY STÓŁ czy też OPŁATKÓW to cały czas można to uczynić przy wyjściu z kościoła. W kruchcie można nabyć także od ministrantów SIANKO na Wigilię. Ofiary przy tej okazji złożone przeznaczymy na wyjazd podczas ferii Liturgicznej Służby Ołtarza.

Z serca dziękujemy za wszystkie składane ofiary, czy to przy okazji zakupu świec, nabycia opłatków, czy też sianka.


3. Już dziś informujemy o godzinach SPOWIEDZI PRZEDŚWIĄTECZNEJ.

I tak: 20 grudnia (piątek) w Ognicy od 16:00 do 17:00 oraz w Błotnie od 17:00 do 18:00. 21 grudnia (sobota) w Szadzku i w Bytowie od 16:00 do 17:00 oraz w Odargowie i w Krzemieniu od 17:00 do 18:00. W Kępnie będzie można skorzystać ze spowiedzi w przyszłą niedzielę, tj. 22. grudnia przed Mszą św.

Z kolei w Dobrzanach przewidujemy spowiedź przedświąteczną na przyszły tydzień - w poniedziałek, 23 grudnia już od 6:00 do końca Rorat, oraz od 16:00 do 19:00; - we wtorek, w Wigilię również rano od 6:00 do końca Rorat i od 10:00 do 13:00.

Zachęcamy jednak do skorzystania już w tym tygodniu z sakramentu pokuty. Pół godziny przed każdą Mszą - rano i wieczorem - w konfesjonale będzie oczekiwał ksiądz.


4. Pragnę również poinformować o godzinach PASTEREK w naszej parafii.

W Dobrzanach będą dwie Pasterki - o 21:00 i o 24:00. W tym roku odprawimy również Pasterkę w Odargowie i w Błotnie o godz. 22:15. W przyszłym roku, jeżeli Pan Bóg pozwoli, Pasterka będzie odpowiednio w Szadzku i w Ognicy.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą kartki, na których wypisane są godziny spowiedzi w poszczególnych miejscowościach, godziny Pasterek oraz rozkład Mszy św. podczas Świąt. Te informacje znajdują się również na stronie internetowej i w gablocie.


5. Na najbliższą sobotę, na godz. 9 zapraszamy wszystkich - i Panów, i Panie - na świąteczne gruntowne sprzątanie kościoła, aby po przyszłej niedzieli móc już przygotowywać dekorację świąteczną (choinki i szopkę). Bardzo liczymy na pomoc wszystkich, którym zależy na pięknie i czystości naszego kościoła.


6. Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami zapraszamy na SPOTKANIE OPŁATKOWE w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy.


7. Są do nabycia w zakrystii i na plebanii "Ewangelie 2020. Słowo na każdy dzień". Cena dużego egzemplarza wynosi 20 zł, a małego 10 zł.


8. W dalszym ciągu zapraszamy młodzież na WYJAZD NA NARTY podczas ferii. Są jeszcze wolne miejsca.


9. Ponawiam zaproszenie na PIELGRZYMKĘ ŚLADAMI kard. Stefana Wyszyńskiego w czerwcu przyszłego roku. Przy wyjściu z kościoła można pobrać również kartki ze szczegółowym programem planowanej pielgrzymki.


10. Dziękuję za ofiary złożone na dzisiejszą TACĘ INWESTYCYJNĄ.


11. INTENCJE Mszy św. na nadchodzący tydzień.


12. W zeszłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. MARIAN OLESIŃSKI z Dolic oraz śp. JÓZEF WOŹNIAK z Krzemienia.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.


13. Wszystkim parafianom i gościom na przedostatni tydzień Adwentu niech Pan hojnie błogosławi.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

164 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page