top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia - 08.12.2029


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

- 8 grudnia 2019 -


1. Zapraszamy codziennie na RORATY na godz. 6:30, a wcześniej na godz. 6:00 na śpiew GODZINEK ku czci NMP. W poniedziałki i w czwartki zapraszamy na Roraty na godz. 6:30 dzieci. Dziękujemy dzieciom za dotychczasową ładną obecność na Roratach, ale zapraszamy wszystkie dzieci, aby było ich jak najwięcej. Rodzice, przyprowadzając dzieci na Roraty, Oczywiście po Roratach w poniedziałki i w czwartki obowiązkowe śniadanie przed pójściem do szkoły. Starszych z kolei prosimy o przynoszenie produktów (oprócz pieczywa), z których Caritas będzie przygotowywać posiłek. Najlepiej coś słodkiego.


2. W poniedziałek po uroczystości Niepokalanego Poczęcia zapraszamy wszystkich mężczyzn - obojętnie w jakim są wieku - na Mszę św. na godz. 18:00, a po niej na tzw. MĘSKI RÓŻANIEC. Po Mszy św. mężczyźni wyjdą na ulice naszego miasta, aby wspólnie modlić się na różańcu za naszą parafię, a tym samym dać świadectwo o swoim przywiązaniu do tej modlitwy i do wiary. Trasa przemarszu będzie taka sama jak procesji fatimskich.


3. Zapraszamy wszystkich na SPOTKANIE-WARSZTATY O MSZY ŚWIĘTEJ pod tytułem „Dotknij, poczuj i zakochaj się w Eucharystii”, które poprowadzi ks. Michał w salce przy plebanii w czwartek o godz. 19:00.


4. Zachęcamy do nabywania ŚWIEC NA STÓŁ WIGILIJNY, które rozprowadza Caritas. Cena za małą świecę wynosi 6 zł, a za dużą 15 zł. W kruchcie kościoła, na plebanii i w zakrystii można nabyć także OPŁATKI WIGILIJNE. Natomiast ministranci i lektorzy rozprowadzają SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczymy na wyjazd ministrancki podczas ferii. Równocześnie dziękujemy ofiarodawcy pachnącego siana.


6. Po raz kolejny ponawiamy zaproszenie dla młodzież na WYJAZD NA NARTY podczas ferii. Są jeszcze wolne miejsca, a do Świąt musimy potwierdzić w Bukowinie ilość osób.

Prosimy także o zapisy na PIELGRZYMKĘ NA BEATYFIKACJĘ kard. Stefana Wyszyńskiego w czerwcu przyszłego roku. Do tej daty co prawda jest jeszcze trochę czasu, ale aby pielgrzymka doszła do skutku, musimy do końca roku uzbierać przynajmniej 35 osób chętnych.


7. Są także do nabycia - w zakrystii i na plebanii - KALENDARZE ŚCIENNE NA 2020 ROK w cenie 7 zł. Tym razem głównym motywem zdjęć jest postać św. Jana Pawła II, którego 100. rocznicę urodzin będziemy przeżywać w przyszłym roku.


8. W przyszłą niedzielę TACA jest INWESTYCYJNA.

Przy tej okazji pragnę wyjaśnić zasady jej funkcjonowania. Otóż na drobne inwestycje chcemy przeznaczyć tę kwotę, która jest ponad średnią zwykłej składki niedzielnej. Dla zobrazowania - np. jeżeli taca niedzielna wynosi średnio 2500 zł, a w niedzielę inwestycyjną 3200 zł, to w takim wypadku te 700 zł, czyli nadwyżkę, możemy przeznaczyć na jakieś drobne wydatki. Jest tak dlatego, że pozostała kwota musi być przeznaczana na bieżące utrzymanie kościoła i parafii.


9. Informuję, że w tym roku, oprócz oczywiście kościoła w Dobrzanach, Pasterki będą na dwóch naszych filiach - w Odargowie i w Błotnie - o godz. 22:15. W przyszłym roku zamienimy odpowiednio na Szadzko i Ognicę.


10. INTENCJE Mszy św. na nadchodzący tydzień.


11. W zeszłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności ŚP. ANASTAZJA ARMATA z Szadzka.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz


143 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page