Ogłoszenia na IV niedzielę Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkiego Postu - Laetare - 19 marca 2023 -

1. Dzisiaj przypada UROCZYSTOŚĆ św. JÓZEFA. Z racji jednak, że w niedziele Wielkiego Postu nie można obchodzić żadnych uroczystości ani świąt liturgicznych, została ona przeniesiona na jutro, tj. na 20 marca.

W kościele parafialnym będą dwie Msze św. – o godz. 9.00 i o godz. 18.00.

Z kolei w naszym kościele filialnym w KĘPNIE będziemy obchodzić ODPUST. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, później o godz. 17.00 Msza św. odpustowa, po której udamy się w procesji do nowo postawionej figury św. Józefa i krzyża, przeniesionego na nowe miejsce, by poświęcić te przedmioty kultu.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na odpust do Kępna.

2. Zapraszamy dziś na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym na godz. 17.15.

Natomiast w piątek zapraszamy na nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ – o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 modlitwa za zmarłych a po niej Droga Krzyżowa dla wszystkich; i o godz. 19.00 dla młodzieży.

3. Z kolei w najbliższą sobotę, tj. 25 marca, przypada uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Msze św. w kościele parafialnym będą dwie – o godz. 9.00 i o godz. 18.00.

W uroczystość Zwiastowania w naszej parafii będzie odbywało się SPOTKANIE FORMACYJNE MŁODYCH. Rozpocznie się ono w szkole o godz. 11.00, później zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicą Parkową, a następnie młodzież przejdzie do kościoła, gdzie będzie uczestniczyć w nabożeństwie pokutnym i w uwielbieniu o godz. 16.30. Po nabożeństwie młodzież włączy się w Mszę parafialną o godz. 18.00, podczas której będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. Już dziś zapraszamy do naszego kościoła parafialnego na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ, które odbędzie się za 2 tygodnie, tj. w piątek, 31 marca, o godz. 21.00. Misterium zostało przygotowane przez księży i przez naszych parafian. W tym dniu, 31 marca nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży o godz. 19.00.

5. Na skarbonie przy kracie został wystawiony koszyk, do którego można wrzucać OFIARY na KWIATY do GROBU BOŻEGO.

6. Cały czas można nabywać u naszego Parafialnego Zespołu Caritas ŚWIECE WIELKANOCNE.

Natomiast od przyszłej niedzieli, tj. 26 marca Caritas będzie rozprowadzał PALMY.

7. Dzisiejsza TACA jest INWESTYCYJNA i zgodnie z ostatnimi decyzjami przeznaczymy ją na podjazd do naszego kościoła. Za każdą ofiarę z serca dziękujemy. Na dzisiaj zostało zebrane na ten cel ponad 50 000 zł.

Równocześnie informujemy, że rozpoczęła się modernizacja naszego chóru, a przynajmniej części przeznaczonej dla organisty. Został zakupiony stolik pod organy oraz zakupiono nagłośnienie specjalnie dedykowane do muzyki organowej. Została zapłacona I rata za głośniki w wysokości 3 000 zł, a zapłata drugiej raty została ustalona na koniec tego roku. Po niedzieli głośniki, które stoją tymczasowo na ławce, zostaną zamontowane w docelowym miejscu. W przyszłości będziemy również chcieli zakupić nowe elektryczne organy i zostały także podjęte rozmowy, by zmodernizować system wyświetlania pieśni na ekranie.

Jak pewnie również zauważyliście trwa remont wejść na plebanię. Zostało już wyremontowane wejście do salek wraz z holem oraz wejście główne. Po świętach rozpoczniemy małą przebudowę wnętrza, by usprawnić wejście do biura parafialnego.

8. INTENCJE mszalne.