top of page
  • ParafiaDobrzany

PIELGRZYMKA NA ŚWIĘTĄ WARMIĘ I DO WILNA

Zaktualizowano: 7 maj 2019


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej październikowej pielgrzymce do Wilna, w dniach 9 - 13 października 2019 roku. Przez pięć dni będziemy odkrywać ślady Matki Bożej i św. s. Faustyny Kowalskiej.


Nawiedzimy wiele cudownych miejsc: Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Wilno, Troki, Gierłożę, Frombork. Będą to swoiste "rekolekcje w drodze", z Maryją, od której wiele możemy się nauczyć. Poniżej program naszego pielgrzymowania i szczegółowe informacje.


DZIEŃ 1 (9 października) GIETRZWAŁD

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią ok. 08.00, przejazd do Gietrzwałdu, miejsca objawień Najświętszej Maryi Panny. W miejscu, gdzie dzieciom ukazywała się Matka Boska umieszczona została kapliczka z figurą Maryi Panny. Znajduje się tu także źródełko, które zostało pobłogosławione przez Matkę Bożą 8 września 1877r, a z którego pielgrzymi czerpią wodę i które przynosi ulgę cierpiącym i liczne uzdrowienia. Msza św. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma.DZIEŃ 2 ŚWIĘTA LIPKA – WILNO

Po śniadaniu przejazd do Świętej Lipki, gdzie zobaczymy sławne sanktuarium Maryjne, a także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Kompleks pielgrzymkowy w Świętej Lipce, znakomicie wkomponowany w mazurski pejzaż, uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Europie. Prezentacja organów świętolipskich- wysłuchanie krótkiego koncertu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Wilnie.DZIEŃ 3 WILNO Śniadanie, po którym zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym, m.in.: Ostra Brama- najważniejsze sanktuarium Litwy z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, cerkiew św. Ducha, Klasztor Bazylianów, plac Ratuszowy, kościół Miłosierdzia Bożego z obrazem Kazimierowskiego „Jezus Miłosierny” namalowanym wg wskazówek s. Faustyny, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów, plac Katedralny, Katedra, pomnik Mickiewicza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 4 WILNO – TROKI

Śniadanie, po którym kontynuacja zwiedzania Wilna: unikalnie zdobiony 2 tys. rzeźb kościół Piotra i Pawła, cmentarz sławnych Polaków na Rossie. Przejazd do Trok, degustacja karaimskich "kybynów", spacer nad jeziorem Galwe do „małego Malborka”, czyli gotyckiego zamku Witolda. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Giżycka.


DZIEŃ 5 (13 października) WILCZY SZANIEC – FROMBORK

Po śniadaniu przejazd do Gierłoży na poznanie tajemnic jednego z najsłynniejszych obiektów II Wojny Światowej – kętrzyńskiej kwatery Hitlera nazwanej "Wilczym szańcem" - "Die Wolfschanze". Przez teren szańca przejdziemy oznakowaną trasą oglądając bunkry i schrony. Przejazd do Fromborka – miasta związanego z Mikołajem Kopernikiem. Zwiedzimy Wzgórze Katedralne - gotycką katedrę ze wspaniałymi organami zaliczanymi są do najwyższej klasy światowych zabytków Muzeum Kopernika oraz Planetarium. Obiad pożegnalny i przejazd powrotny na miejsce zbiórki. Przyjazd do Dobrzan po północy.Termin: 9 - 13 października 2019


Cena pielgrzymki: 1.075 zł


Zaliczka w wysokości 300 zł. od osoby, płatna do 31 maja 2019.

II rata - całkowita dopłata (775 zł.) do 10 września 2019.


Zaliczkę i drugą ratę wpłacamy na konto Biura Podróży VERVINCI TRAVEL

Nr rachunku: 38 1030 0019 0109 8530 0038 4626 Bank Citi Handlowy

Tytułem: Parafia Dobrzany, Pielgrzymka do Wilna


Cena zawiera:

Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem

Zakwaterowanie: 4 noclegi: 1 nocleg w Domu Pielgrzyma w Gietrzwałdzie - pok. 1,2,3 i 4 os.

i 3 noclegi w hotelach *** pok. 2,3 osobowe z łazienkami

Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad

Opiekę i informację turystyczną pilota

Ubezpieczenie – w Polsce NNW do 5000 zł, na Litwie: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.


Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłaty klimatycznej, degustacji karaimskich kybynów, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 30 Eur + 60 zł ); napojów do obiadów i obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.


Uwagi:

na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 450 zł

program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.


Zapisy w zakrystii (po Mszy), w Biurze Parafialnym oraz telefonicznie

(ks. Proboszcz: tel.: 798805422), adres e-mail: rsorkowicz@gmail.com

549 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page