top of page
  • ParafiaDobrzany

Pielgrzymka i odpust w KrzemieniuW uroczystość Wniebowzięcia Najświetszej Maryi Panny kolejny nasz kościół filialny przeżywał swój odpust. Był to kościół w Krzemieniu, gdzie znajdują się także relikwie św. Pastuszków z Fatimy (św. Hiacynty i św. Franciszka).

Mszę odpustową o godz. 13.00 odprawił ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Sebastian, który wskazał w nim m.in. na istotę i potrzebę dziękczynienia i uwielbiania Boga za wszystko, czego doświadczamy w naszym życiu. Taką formą dziękczynienia było błogosławienie ziół i kwiatów, które tradycyjnie w tym dniu przynosimy do naszych świątyń.

Po Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła, którą rozpoczęliśmy Litanią loretańską a zakończyliśmy śpiewem Te Deum.

Warto także nadmienić, że powoli staje się tradycją, że w tym dniu część wiernych pielgrzymuje pieszo do Matki Bożej spod kościoła parafialnego w Dobrzanach (jest to trasa długości ok. 8 km). W tym roku wyruszyliśmy o godz. 10.15 i ze śpiewem, i z modlitwą na ustach na miejsce dotarliśmy ok. godz. 12.20. Po drodze tradycjnie pielgrzymi zostali poczęstowani wodą i owocami na skrzyżowaniu dróg między Grabnicą i Dolicami. Najmłodszymi uczestnikami pielgrzymki byli Jagódka i Mikołaj, którzy pielgrzymowali, jadąc wózkiem. Obydwoje zaśpiewali po drodze piosenkę do mikrofonu.

A już całkiem na zakończenie obchodów w kościele mieszkańcy Krzemienia zaprosili wszystkich gości na poczęstunek w cieniu kościoła.


395 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page