top of page

Pierwsza Komunia Święta

Zaktualizowano: 17 maj 2023


Dzień Pierwszej Komunii w 2023 r. dzieci przeżywały we wspomnienie pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie, czyli 13 maja.

Dzieci - mimo, że ich liczba nie była duża - zostały podzielone na dwie grupy: klas "III a" (16 dzieci) Mszę św. z udzieleniem Pierwszej Komunii św. miały o godz. 10.00, a klasa "III b" (również 16 dzieci) o godz. 12.00.

Obydwie Msze św. poprowadził ks. Proboszcz, a ks. Marcin czuwał nad całością i wygłosił okolicznościową homilę, używając do tego różnych rekwizytów. Z kolei śpiew prowadził przy akompaniamencie gitary prowadził p. Łukasz Morozik, katecheta z naszej szkoły.

Ks. Marcin przygotował dzieci do czytania, śpiewania i mówienia wierszy. Dzieci niosły także dary do ołtarza, a Rodzice przed Mszą św. wyrazili prośbę o udzielenie im dzieciom Pierwszej Komunii św.

Na zakończenie Mszy św. dzieci otrzymały po "chlebku komunijnym", którym miały się podzielić w domu z gośćmi. Komunia św. zobowiązuje bowiem do tego, by - jak mawiał św. Brat Albert - "być dobry jak chleb".

A już całkiem na koniec nie obyło się bez sesji zdjęciowej przy grocie z figurą Matki Bożej.


247 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page