top of page
  • ParafiaDobrzany

Piknik rodzinny

Zaktualizowano: 27 wrz 2021


Niedziela (26.09.2021) poprzedzająca odpust parafialny obfitowała w wiele pięknych wydarzeń.

Najpierw był to pierwszy dzień naszego parafialnego przygotowania duchowego do odpustu, który można nazwać pierwszym dniem triduum przedodpustowym. Przygotowanie to prowadzi ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz kościoła św. Jana przy parafii św. Józefa w Stargardzie. W niedzielę swoje rozważania ks. Krzysztof oparł oczywiście na Ewangelii, ale nawiązał także do pierwszych słów modlitwy do św. Michała Archanioła ("Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce...") i zachęcił do częstego przyzywania tych słów, szczególnie w chwilach pokus i walki ze złem.

Z kolei Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas archidiecezjalnej. Jego obecność była związana z uhonorowaniem 4 Pań (p. Anny Prościak, p. Anny Wichłacz, p. Ireny Drozdowskiej i p. Ireny Janowicz), które ponad 20 lat pracowały jako wolontariuszki w Parafialnym Oddziale Caritas.

I wreszcie kolejnym pięknym wydarzeniem był tzw. piknik rodzinny na placach za plebanią. Było wiele atrakcji dla dzieci (np. zamek dmuchany, różne konkurencje sportowe, wata cukrowa, fontanna czekolady, loteria, popcorn, malowanie twarzy i plecienie warkoczyków, animacja tańca, itd.), ale również dla dorosłych (pieczony dzik, pieczona szynka, kiełbaski z grilla, ciasto, kawa, itd.). Do tego czas był umilany przez "Jezioranki", zespół z Krzemienia. A ponieważ w tym dniu dopisała piękna słoneczna pogoda, to również frekwencja była bardzo piękna.

Przy tej okazji dziękujemy każdemu, kto przyczynił się w jakikolwiek sposób do tego, by ten festyn mógł się odbyć.


142 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page