top of page

Pożegnanie ks. Marcina i ks. Łukasza


W I Sobotę lipca (01.07.2023) w naszej parafii miało miejsce, podczas Mszy św. o godz. 18.00, oficjalne pożegnanie ks. Marcina i ks. Łukasza, którzy z woli przełożonych zostali przeniesieni na nowe placówki. Znamienne jest to, że pożegnanie dokonało się we wspomnienie św. Ottona, który nie tylko jest patronem naszej Archidiecezji, ale Postać ta związana jest z Pyrzycami, które z kolei praktycznie dla obydwu księży są miejscem rodzinnym.

Ks. Marcin w Dobrzanach posługiwał 5 lat i był głównie odpowiedzialny za duszpasterstwo dzieci oraz obsługiwał 3 nasze filie (Szadzko, Odargowo i Kępno). Został skierowany do parafii pw. Chrystusa Króla w Stargardzie.

Z kolei ks. Łukasz był w naszej parafii tylko rok i był duszpasterzem młodzieży oraz obsługiwał 4 filie (Ognica, Błotno, Bytowo i Krzemień). Prowadził również zespół Mika'el. Przełożeni przenieśli go do parafii pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie.

Obydwaj księża uczyli również religii w Zespole Szkół Publicznych im. T. Kościuszki w Dobrzanach.


367 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page