top of page
  • ParafiaDobrzany

Postument pod św. Michała Archanioła


Figura głównego Patrona naszej parafii - św. Michała Archanioła - doczekała się nowego postumentu. Wykonał go Zakład Stolarski Jezierscy, ten sam zakład, który wykonał zamykane konfesjonały do naszego kościoła.

W najbliższej przyszłości planowane jest jeszcze podświetlenie figury i wymalowanie tła niszy, w której znajduje się figura, aby wydobyć kolorystycznie postać św. Michała Archanioła.

Po wcześniejszych różnych miejscach stawiania figury św. Michała Archanioła, wydaje się, że to obecne jest najwłaściwsze. Również rozlokowanie pozostałych figur i obrazów (Matka Boska Fatimska, św. Józef, św. Jose) pozostanie bez zmian. Czekamy jeszcze na postument pod figurę Matki Bożej, który ma być taki sam, jak ten na którym stoi figura św. Józefa.

Z kolei od września będziemy chcieli ożywić kult św. Michała Archanioła i św. Józefa.

93 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page