• ParafiaDobrzany

Postument pod św. Michała Archanioła


Figura głównego Patrona naszej parafii - św. Michała Archanioła - doczekała się nowego postumentu. Wykonał go Zakład Stolarski Jezierscy, ten sam zakład, który wykonał zamykane konfesjonały do naszego kościoła.

W najbliższej przyszłości planowane jest jeszcze podświetlenie figury i wymalowanie tła niszy, w której znajduje się figura, aby wydobyć kolorystycznie postać św. Michała Archanioła.

Po wcześniejszych różnych miejscach stawiania figury św. Michała Archanioła, wydaje się, że to obecne jest najwłaściwsze. Również rozlokowanie pozostałych figur i obrazów (Matka Boska Fatimska, św. Józef, św. Jose) pozostanie bez zmian. Czekamy jeszcze na postument pod figurę Matki Bożej, który ma być taki sam, jak ten na którym stoi figura św. Józefa.

Z kolei od września będziemy chcieli ożywić kult św. Michała Archanioła i św. Józefa.

69 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

  • Grey Facebook Icon

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH