• ParafiaDobrzany

Przekazanie parafii - 15.08.2019.


W uroczystość Wniebowzięcia NMP, zgodnie z dekretem bpa Henryka Wejmana, nastąpiło kanoniczno-liturgiczne przekazanie parafii nowemu proboszczowi ks. dr. Bogusławowi Koziołowi SChr, który zastąpił ks. Rafała Sorkowicza SChr na tym urzędzie. Wprowadzenia podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 dokonał ks. kan. Robert Kos, dziekan dekanatu Suchań. Nowy ks. proboszcz złożył m.in. wyznanie wiary i przysięgę wierności Kościołowi, i podpisał stosowne dokumenty. Symbolicznie został mu również przekazany klucz do kościoła.


Wcześniej jednak, bo o godz. 13:00 kościół filialny w Krzemieniu przeżywał odpust. Na tę Mszę z kościoła parafialnego w Dobrzanach przyszła kilkudziesięcioosobowa pielgrzymka. Eucharystii przewodniczył ks. Rafał Sorkowicz SChr. Po Mszy św. natomiast wszyscy zgromadzeni mogli spotkać się przy rozstawionych stołach wokół kościoła. Spotkanie zostało ubogacone śpiewem zespołu ludowego „Jezioranki” z Krzemienia.


9 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Wielkanoc

Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

Na_Parafie_Button_v2_959x339 (1).png
Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH