top of page
  • sstawierej

Przybyło nam kapłanów i diakonów w Towarzystwie Chrystusowym! Zaczęły się Msze św. prymicyjne!


Jak wszystkie parafie prowadzone przez Chrystusowców, my też z wielką radością chwalimy się, że mamy w Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej dwóch nowo wyświęconych kapłanów oraz czterech diakonów, którzy będą teraz przez rok przygotowywać się do przyjęcia święceń. Kapłanami zostali: ks. Paweł Hałgas SChr i ks. Dominik Matuszewski SChr. Diakonat przyjęli: dk. Dominik Bieniek SChr, dk. Piotr Biber SChr, dk. Grzegorz Brzozowski-Zabost SChr, dk. Krzysztof de Bruijn SChr. Święcenia odbyły się w poznańskiej katedrze we wtorek, 17 maja. Byliśmy tam z ekipą księżowsko-młodzieżową. Wiemy też, że obaj neoprezbiterzy pracować będą w naszej archidiecezji, po sąsiedzku: jeden w Stargardzie, drugi w Chociwlu. Obecnie obaj są w drodze, odprawiając pierwsze Msze św. w parafiach rodzinnych i zaprzyjaźnionych, ale pod koniec czerwca pojawią się już na placówkach. Życzymy Księżom i Diakonom wszelkich potrzebnych łask Bożych w duszpasterstwie i otaczamy ich naszą modlitwą.


Tradycyjnie neoprezbiterzy odprawiają po 15 Mszy Świętych prymicyjnych w zbiorowych intencjach, do których można jeszcze dołączyć swoje intencje, wykorzystując formularz na stronie WWW dla naszych Darczyńców i Przyjaciół:

https://przyjaciele.chrystusowcy.pl/intencje-prymicyjne/


Ks. Seb., (który musi dodać, że nowi diakoni to współbracia, z którymi zaczynał życie zakonne, odbywając 12-miesięczny nowicjat w Mórkowie, koło Leszna - radość jest więc ogromna).136 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page