top of page

Remont kościołów filialnych11 września rozpoczęły się prace remontowo-konserwatorskie na dwóch naszych kościołach filialnych - w Odargowie i w Ognicy. Prace te są możliwe dzięki otrzymaniu dotacji na zabytki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Urzędu Gminy Dobrzany.

W ramach przewidzianego budżetu na tym etapie zostaną wykonane następujące prace:

- w kościele w Odargowie konserwacji i naprawie zostanie poddana cała więźba dachowa, która jest w krytycznym stanie. Ponieważ została podjęta decyzja o zdjęciu dachówki, to po zakończeniu prac konserwatorskich kościół zostanie zabezpieczony płytami OSB i papą. Tak zabezpieczony obiekt będzie oczekiwał dalszych prac remontowych - na wiosnę 2024 - w ramach programu "Ład Polski - zabytki";

- w kościele w Ognicy zostanie oczyszczona i poddana konserwacji elewacja wieży. Będzie to już drugi etap prac konserwatorskich.

Prosimy wszystkich o modlitwę o szczęśliwy przebieg prac remontowych.

Odargowo:

Ognica


62 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page