top of page
  • ParafiaDobrzany

Rocznica poświęcenie kościoła

Zaktualizowano: 30 wrz 2021


Zgodnie z dekretem ks. abp. Andrzeja Dzięgi dzień 27 września jest rocznicą poświęcenia ołtarza i konsekracji kościoła parafialnego w Dobrzanach. Dzień ten przepięknie wpisał się zatem w nasze triduum przygotowawcze do odpustu parafialnego. O godz. 18.00 została odprawiona uroczysta Msza św. z formularza "Poświęcenia kościoła". Eucharystii przewodniczył ks. Marcin. Z kolei ks. Krzysztof w tym drugim dniu swoją konferencję poświęcił tematowi: "Św. Michała Archanioł obrońcą Kościoła".

Przed Mszą św. od godz. 17.00 trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

Na tę dzisiejszą uroczystość zostały zapalone także "Zacheuszki", czyli świece, które znajdują się w miejscach namaszczonych olejem św. przez biskupa podczas konsekracji kościoła.


138 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page