top of page
  • ParafiaDobrzany

Rozpoczęcie wizytacji


We wspomnienie św. Floriana, tj. 4 maja 2020 r., Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga rozpoczął swoją wizytację w naszej parafii. Pierwszą wspólnotą, którą odwiedził ks. Arcybiskup było Kępno.

Po przyjeździe ks. Arcybiskupa o godz. 16.30 modliliśmy się, śpiewając Litanię loretańską, a później Biskup odprawił Mszę Świętą w kościele p.w. św. Józefa. Wygłosił także homilię, w której wskazał m.in. na św. Józefa, który będąc człowiekiem głębokiej wiary i wychowując Jezusa, zaprosił Boga do każdej chwili i każdego wydarzenia swojego życia. Ks. Arcybiskup zauważył także, że dziś wykreśliliśmy z naszego słownictwa, a tym samym z życia, zwrotów wyrażających naszą wiarę i będących tym samym modlitwą.

Po Komunii Świętej odśpiewaliśmy Suplikację o oddalenie epidemii koronawirusa oraz o błogosławieństwo spokojnego deszczu.

Ks. Arcybiskup podziękował także za troskę wiernych o kościół, która wyraża się choćby nawet w pięknych kwiatach i czystych i pięknych obrusach.


85 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page