top of page
  • ParafiaDobrzany

Triduum Paschalne - WIELKI CZWARTEK

Zaktualizowano: 10 kwi 2020


Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy w naszej parafii obchody Świętego Triduum Paschalnego, które w tym roku z racji na panującą epidemię, zostały ograniczone do wskazanych tylko osób. Niestety Liturgia poszczególnych dni będzie sprawowana przy zamkniętych drzwiach kościoła. Codziennie jednak z tych celebracji będzie transmisja na parafialnej stronie Facebooka.

Mszy Świętej w Wielki Czwartek przewodniczył ks. Proboszcz. W kazaniu wskazał m.in. na analogię Paschy żydowskiej do obecnej sytuacji panującej epidemii, którą nazwać można paschą współczesnego pokolenia. Jednakże właśnie na ten czas i na tę sytuację zostawiona jest nam Eucharystia, która według słów papieża Franciszka jest "Pokarmem na drogę, który pomaga nam iść, pielgrzymować...".

Po Liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ołtarza Adoracji, który w tym roku z racji wytycznych jest bardzo skromny i jest de facto tabernakulum, które wykorzystywane jest do codziennego przechowywania Eucharystii.

 

1. Sław języku tajemnicę Ciała i Najdroższej Krwi którą jako łask krynicę wylał w czasie ziemskich dni Ten co matkę miał dziewicę Król narodów godzien czci. 2. Z panny czystej narodzony posłan zbawić ludzki ród gdy po świecie na wsze strony ziarno Słowa rzucił w lud wtedy cudem niezgłębionym zamknął swej pielgrzymki trud. 3. W noc ostatnią przy wieczerzy z tymi których braćmi zwał pełniąc wszystko jak należy czego przepis prawny chciał Sam dwunastu się powierzył i za pokarm z rąk Swych dał 4. Słowem więc Wcielone Słowo chleb zamienia w Ciało swe wino Krwią jest Chrystusową darmo wzrok to widzieć chce tylko wiara Bożą mowa pewność o tym w serca śle 5. Przed tak wielkim Sakramentem upadajmy wszyscy wraz niech przed Nowym Testamentem starych praw ustąpi czas co dla zmysłów niepojęte niech dopełni wiara w nas 6. Bogu Ojcu i Synowi od po wszystkie nieśmy dni niech podaje wiek wiekowi hymn tryumfu dzięki czci a równemu Im Duchowi niechaj wieczna chwała brzmi. Amen.

 

Nagranie Mszy Wieczerzy Pańskiej:


129 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page