• ParafiaDobrzany

Triduum Paschalne - WIELKI PIĄTEK


W drugi dzień Triduum Paschalnego - w Wielki Piątek - adoracja Pana Jezusa w Ołtarzu Adoracji trwała już od godz. 8:00. W tym też czasie wierni mieli także okazję do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

O godz. 15:00, czyli w Godzinie Śmierci Pana Jezusa została odprawiona Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Z racji trwających obostrzeń sanitarnych nabożeństwa ta były transmitowane przez parafialną stronę Facebooka z naszej kaplicy zakonnej.

Natomiast o godz. 18:00 rozpoczęła się Liturgia Męki Pana Jezusa, której przewodniczył ks. Marcin. W kazaniu po odczytanej Męce Pańskiej zwrócił on uwagę na ciszę, która tego dnia towarzyszy całemu stworzeniu. Zachęcił także do adoracji krzyży w swoich domach.

Po Liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego, który również tego roku jest nieco skromniejszy niż w latach ubiegłych. Adoracja Pana Jezusa w Grobie trwała do godz. 22:00, kiedy to odśpiewaliśmy trzy części Gorzkich Żali.

Film z transmisji Gorzkich Żali o godz. 22.00:56 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie