top of page
  • ParafiaDobrzany

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁAW czwartek (20 czerwca) w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, uczciliśmy świętą obecność naszego Pana w sakramencie Eucharystii. Słowo Boże na mszach o godz. 9:00 i 11:00 wygłosił nasz gość z Poznania - ks. Wiesław Wójcik SChr dyrektor poznańskiego Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego.Ok. godz. 12:00, ulicami Dobrzan, wyruszyła uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem. Przy czterech pięknych ołtarzach (przygotowanych przez Jasnogórską Rodzinę Różańcową, Żywy Różaniec, Caritas oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych) modliliśmy się w ważnych intencjach i wsłuchiwaliśmy się w Słowo Boże. W czasie procesji o oprawę muzyczną zadbał zespół "Biesiada" z Szadzka, pięknie grając i śpiewając na cześć Pana.


Przy ostatnim ołtarzu w Parku Miejskim ks. Wiesław wygłosił płomienne kazanie, zachęcając wszystkich wiernych do wytrwania w wierze i Chrystusowej miłości.


Serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych ukochanych parafian, zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości. Bóg zapłać - Policji i Straży Pożarnej za czuwanie nad bezpieczeństwem biorących udział w procesji.

54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page