top of page

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

W I Piątek czerwca (07.06.2024) przypadła uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia obchodzony był odpust w sanktuarium Serca Bożego w Szczecinie, gdzie posługują chrystusowcy.

Najpierw o godz. 17.30, w kościele ojców jezuitów na ul. Pocztowej zostały odprawione uroczyste Nieszpory, którym przewodniczył ks. bp Henryk Wejman, a następnie wyruszyła procesja Eucharystyczna ulicami miasta Szczecina do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tam na zakończenie uroczystości została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. bp Zbigniew Zieliński, administrator apostolski archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa była jeszcze wyjątkowa pod innym względem. Otóż na koniec Mszy św. zostali pobłogosławieni przez Biskupa nowi nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, a także przedłużono misję tym, którzy do tej pory pełnili tę funkcję w parafiach diecezji. Wśród tych ostatnich było dwóch nadzwyczajnych szafarzy , posługujących w naszej parafii (p. Jan i p. Grzegorz). Gratulujemy i dziękujemy za tę posługę.

Więcej na temat uroczystości można przeczytać na stronach:


66 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page