top of page
  • ParafiaDobrzany

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (19.06.2020)

Zaktualizowano: 20 cze 2020

Niepozorna, a dla wielu niezauważalna czynność zmieszania wina z wodą w czasie przygotowania darów na Mszy Świętej nawiązuje do przebitego włócznią Serca Pana Jezusa, z którego wypłynęła Krew i Woda, dając początek istnienia Kościoła, którego szczególną część stanowi Liturgiczna Służba Ołtarza. Dziś po dwóch latach formacji został włączony w szeregi ministrantury Bartosz Olesiński. Bardzo cieszymy się z jednego ministranta, ale jednocześnie prosimy o nowe powołania do tej zaszczytnej służby, która jest szczególnym miejscem zrodzenia powołania kapłańskiego i zakonnego.


Prośmy Boga o dar odwagi dla tych wszystkich, którzy w swoich sercach słyszą głos Chrystusa, wzywający ich na tę tajemniczą i piękną drogę.


203 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page