• ParafiaDobrzany

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (19.06.2020)

Aktualizacja: cze 20

Niepozorna, a dla wielu niezauważalna czynność zmieszania wina z wodą w czasie przygotowania darów na Mszy Świętej nawiązuje do przebitego włócznią Serca Pana Jezusa, z którego wypłynęła Krew i Woda, dając początek istnienia Kościoła, którego szczególną część stanowi Liturgiczna Służba Ołtarza. Dziś po dwóch latach formacji został włączony w szeregi ministrantury Bartosz Olesiński. Bardzo cieszymy się z jednego ministranta, ale jednocześnie prosimy o nowe powołania do tej zaszczytnej służby, która jest szczególnym miejscem zrodzenia powołania kapłańskiego i zakonnego.


Prośmy Boga o dar odwagi dla tych wszystkich, którzy w swoich sercach słyszą głos Chrystusa, wzywający ich na tę tajemniczą i piękną drogę.


196 wyświetlenia
Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

  • Grey Facebook Icon

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH