top of page
  • ParafiaDobrzany

Uroczystość Wszystkich Święty


W radosną Uroczystość Wszystkich Świętych w parafii zostały odprawione dwie Msze św. - pierwsza o godz. 9.00 w kościele parafialnym, a druga o 11.30 tradycyjnie na cmentarzu. Nie było Mszy św. na filiach, ani o godz. 18.00 w Dobrzanach.

Za to o godz. 11.00 wszyscy zebrali się przy kaplicy cmentarnej, skąd rozpoczęła się procesja po cmentarzu, którą prowadził ks. Proboszcz, a ks. Marcin kropił groby wodą poświęconą. Podczas tej procesji modliliśmy się na różańcu, odmawiając i rozważając część chwalebną, a także modliliśmy się przy czterech stacjach za wszystkich wiernych zmarłych. Procesja zakończyła się przy krzyżu, gdzie została odprawiona Eucharystia. Przewodniczył jej ks. Proboszcz, który zauważył, że w dniu 1 listopada splatają się dwie rzeczywistości - element tradycyjnej modlitwy za zmarłych, a także uwielbienie Boga za zbawienie rzeszy świętych, pośród których z pewnością są nasi bliscy zmarli.

Po zakończonej Mszy św. ks. Marcin udał się na drugą część cmentarza, gdzie są złożone urny, aby również i tę część pokropić wodą poświęconą. Ks. Proboszcz z kolei udał się do nagrobków, które w minionym roku zostały postawione, aby je pobłogosławić i pomodlić się za tych zmarłych.

O godz. 18.00 zebraliśmy się jeszcze raz na cmentarzu przy krzyżu, aby jeszcze raz w tym dniu odmówić różaniec za zmarłych.

Wszyscy święci - módlcie się za nami.

fot. kl. G. Grabowski SChr


155 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page