top of page
  • ParafiaDobrzany

V Narodowe Czytanie Pisma Świętego


III Niedziela Wielkanocna (18.04.2021) była zarazem Niedzielą Biblijna, która z kolei rozpoczęła XIII Tydzień Biblijny pod hasłem: "Zgromadzeni na świętej Wieczerzy". Tydzień ten ma na celu m.in. zwrócenie uwagi na miejsce Pisma Świętego w życiu ludzi wierzących i ma zachęcić wierzących do czytania, medytowania i życia słowem Bożym w każdym dniu swego życia.

Z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Niedziela Biblijna była zarazem dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego, które w Polsce przeżywano po raz piąty. W br. jako lekturę do czytania w ramach tychże obchodów zaproponowano Ewangelię wg św. Marka.

Również i w naszej parafii zostało zorganizowane publiczne czytanie Ewangelii. Ponieważ Ewangelia wg św. Marka ma 16 rozdziałów, stąd do czytania zgłosiło się 16 osób. Nabożeństwo słowa Bożego rozpoczęło się o godz. 15.00 i potrwało praktycznie do godz. 17.00.


158 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page