top of page
  • ParafiaDobrzany

Wielki Czwartek


Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna obchód Triduum Paschalnego. W tym Dniu wspominamy ustanowienie dwóch Sakramentów - Eucharystii i Kapłaństwa. Obydwa te sakramenty są ze sobą ściśle złączone - nie ma Eucharystii bez Kapłaństwa, a Kapłaństwo straciłoby rację bytu bez Eucharystii.

Obrzędom Mszy Wieczerzy Pańskiej przewodniczył ks. Proboszcz, a homilię wygłosił ks. Tadeusz. Po Mszy św., jeszcze przed przeniesieniem Najświętszego Sakramentu, do Ołtarza Adoracji, była okazja, by parafianie złożyli księżom, pracującym w naszej parafii, serdeczne życzenia z okazji Dnia Kapłańskiego.

Po Mszy św. nastąpiło uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, gdzie można było adorować Pana Jezusa do godz. 22.00.

Warto także zauważyć, że podczas Liturgii Wieczerzy Pańskiej śpiew prowadził nasz muzyczny zespół parafialny Mika'el, który wystąpił po długiej przerwie w bardzo odnowionym i poszerzonym składzie. Dziękujemy.


203 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page