top of page
  • ParafiaDobrzany

Wigilia Paschalna


Wigilia Paschalna rozpoczyna uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jest ona bardzo bogata w różne obrzędy, które wyrażają najgłębsze tajemnice naszej wiary. Krótko mówiąc, Liturgia sprawowana po zachodzie słońca, prowadzi nas z ciemności do światła - mówi o tym Exsultet (starożytny hymn, wysławiający Odkupienie); mówi o tym Liturgia Słowa, która tego dnia jest również bardzo rozbudowana; mówi także Liturgia Chrzcielna. Wszystko zaś jest zwieńczone sprawowaniem Liturgii Eucharystycznej.

W naszym kościele parafialnym Wigilii Paschalnej, która rozpoczęła się o godz. 20.00, przewodniczył ks. Michał. Było to dla niego wyjątkowe wydarzenie, gdyż po osobistym przygotowaniu i za zgodą ks. Arcybiskupa, udzielił swojemu Tacie Krzysztofowi Sakramentu Chrztu. Ojcem chrzestnym był ks. Proboszcz. Ponieważ był to chrzest osoby dorosłej, stąd ks. Michał udzielił swojemu Tacie także Sakramentu Bierzmowania oraz Pierwszej Komunii Świętej.

Bogu niech będą dzięki za tegoroczną Wigilię Paschalną i za wszystko, co się podczas niej dokonało.

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!


186 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page