• ParafiaDobrzany

Wizytacja i poświęcenie wieży w Odargowie


Po odprawieniu Mszy Świętej w Błotnie ks. Arcybiskup przyjechał do kościoła filialnego p.w. Przemienienia Pańskiego w Odargowie. Przed Mszą ks. Arcybiskup rozmawiał z ludźmi, którzy zgromadzili się w kościele i na zewnątrz. Zwrócił uwagę przede wszystkim na postrzelaną kulę, która znajdowała się pod krzyżem na wieży. Została ona podziurawiona przez żołnierzy radzieckich, którzy w marcu 1945 roku, gdy przez te ziemie przechodził front wojenny, urządzili sobie "zawody" w strzelaniu do krzyża na wieży kościelnej. Podczas ostatniej renowacji krzyż został odnowiony i została założona nowa kula. Ta z kolei jest niemym świadkiem barbarzyńskiego i nieludzkiego systemu totalitarnego. I jak to zauważył ks. Arcybiskup - takie same dziury w duszy robi każdy grzech i tak się kończy wszystko, co robione jest bez Boga, a nawet przeciwko Bogu. Bóg jednak, choć jest miłosierny, nigdy nie pozwoli szydzić z siebie.

Po Mszy Świętej wszyscy zgromadzili się przed kościołem, aby uczestniczyć w poświęceniu odnowionej wieży, na której odnowienie mieszkańcy Odargowa czekali 11 lat, bo tyle trwał remont.


260 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Wielkanoc

Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

Na_Parafie_Button_v2_959x339 (1).png
Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH