top of page

10. "Góra Tabor Junior"

Zaktualizowano: 7 dni temu

W sobotę, 15 czerwca 2024 r. w podgoleniowskim Marszewie odbyła się dziesiąta już "Góra Tabor Junior", organizowana przez chrystusowców. W tym roku hasłem przewodnim było to, że „Niebo czeka…”. W wydarzeniu wzięło udział blisko 400 dzieci z piętnastu parafii prowadzonych przez księży chrystusowców: ze Szczecina (NSPJ, Zdroje, Podjuchy), Stargardu (ze św. Jana i z Chrystusa Króla), Pyrzyc, Chociwla, Marianowa, Kozielic, Brojc, Sarbii, Płot, Polskiej Cerekwii, Goleniowa oraz z Dobrzan. Dzieciom towarzyszyli ich duszpasterze, siostry misjonarki, rodzice i opiekunowie. Z naszej parafii z dziećmi pojechał ks. Dominik.

Spotkanie rozpoczęło się od gry-zabawy, w której uczestnicy musieli się wykazać wiedzą, sprawnością oraz pomysłowością

Następnie była sprawowana Msza św. pod przewodnictwem wikariusza generalnego Towarzystwa Chrystusowego ks. Bogusława Burgata SChr, a kazanie do dzieci wygłosił ks. Dominik Bieniek SChr. Zwrócił w nim uwagę dzieci na to, że niebo czeka na każdego oraz na postać św. Michała Archanioła, który był patronem tegorocznej "Góry Tabor Junior" oraz jest przecież również patronem naszej parafii.

Po modlitwie przyszedł czas na zabawę. Było mnóstwo atrakcji: warkoczyki, malowanie twarzy, długopisy 3D, balonowe zwierzęta, kolorowa chemia, malowanie na folii, gra w koszykówkę, popcorn i wata cukrowa, wspólne tańce i oczywiście tradycyjne przeciąganie liny.

Dziękujemy rodzicom, a nade wszystkim dzieciom za udział w tym wydarzeniu!51 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page