top of page
  • ParafiaDobrzany

XXX niedziela w ciągu roku - Ogłoszenia


- 25 października 2020 -

1. W związku z NOWYMI OBOSTRZENIAMI SANITARNYMI zawieszamy spotkania duszpasterskie w naszej parafii. W grupach, gdzie jest to możliwe, będą spotkania zdalne przez Internet.

Nabożeństwa, Msze św., spowiedź pozostają bez zmian.

Zmieniamy również zasady działania Biura parafialnego, które będzie czynne o stałej porze jedynie w piątek w godz. od 16.00 do 16.45. W pozostałych porach i w nagłych wypadkach prosimy o kontakt telefoniczny poprzez numer stacjonarny parafii (jest on wywieszony na kartce przy wejściu do Biura i podany w Internecie) lub dzwoniąc na komórki do poszczególnych księży (podane są one na stronach parafialnych w zakładce PARAFIA/DUSZPASTERZE).

W naszym kościele - zgodnie z najnowszymi wytycznymi - może znajdować się jednorazowo 45 osób. Bardzo prosimy o zachowanie odległości między sobą i zasłanianie ust oraz nosa.


2. Podajemy TREŚĆ DYSPENSY ks. Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy: „Udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla wszystkich wiernych Archidiecezji oraz przebywających na jej terenie, którzy zostali objęci kwarantanną, nadzorem epidemicznym lub w rzeczywistej obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych, z dodaniem jednak obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie poprzez telewizję, radio lub Internet. Po przeżytej w domu Liturgii, proszę ponadto o modlitwę w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią oraz o ustanie pandemii. Wszystkich wiernych usilnie zachęcam do trwania w modlitwie osobistej i rodzinnej w duchu przebłagania Boga za grzechy naszego pokolenia, do prośby o błogosławieństwo dla Kościoła i Ojczyzny oraz do życia w stanie łaski uświęcającej”.


3. Rozpoczynamy ostatni tydzień października. Zapraszamy na RÓŻANIEC codziennie na godz. 17.30. Bardzo dziękujemy tym, którzy prowadzili różaniec w tym miesiącu, ale prosimy też, aby nie rozpoczynać modlitwy wcześniej, gdyż wiele osób przychodzi właśnie na tę godzinę.

Do końca tego tygodnia prosimy także składać kartki z Wypominkami na listopad.


4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Nie wiemy, czy nie będzie kolejnych obostrzeń sanitarnych, ale na dzisiaj planujemy odprawić Mszę Świętą na cmentarzu o godz. 12.00. Bardzo jednak prosimy, aby nie gromadzić się przy ołtarzu, a pozostać w rozproszeniu na cmentarzu, w miarę możliwości przy grobach swoich bliskich. Po Mszy św. odmówimy różaniec za zmarłych, a jeden z księży przejdzie przez cmentarz i poświęci groby. Nie organizujemy tradycyjnej procesji.

Ponieważ uroczystość Wszystkich Świętych w tym roku przypada w niedzielę oraz są takie a nie inne obostrzenia, stąd odprawimy Msze na naszych filiach. I tak: w sobotę o godz. 16.00 w Bytowie, o godz. 16.30 w Kępnie i o godz. 17.00 w Krzemieniu. Z kolei w niedzielę Msze będą: o godz. 9.00 w Ognicy i w Szadzku, o godz. 10.00 w Błotnie, a o godz. 10.30 w Odargowie. W kościele w Dobrzanach o godz. 9.00, 10.30, 12.00 na cmentarzu i o godz. 18.00.


5. Zachęcamy i prosimy, aby nawiedzanie grobów rozłożyć w czasie.

Z kolei Penitencjaria apostolska wydała dekret, który postanawia, że w tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią ODPUST ZUPEŁNY a) dla osób odwiedzających cmentarz oraz modlących się za zmarłych jedynie w myślach, przypadający na dni pomiędzy 1 a 8 listopada zostaje przedłużony aż do końca listopada, dostosowując warunki do sytuacji pozwalającej zapewnić bezpieczeństwo wiernym. Te dni, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być również od siebie oddzielone. b) Z kolei odpust z okazji wspomnienia Wszystkich wiernych zmarłych 2 listopada dla osób, które odwiedzą kościół lub kaplicę oraz odmówią w nich: „Ojcze nasz” i „Wierzę” może zostać przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, ale także na inny dzień listopada wybrany przez poszczególnych wiernych. c) Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu ograniczeń nałożonych przez władze na okres pandemii, aby zapobiec stłoczeniu wiernych w miejscach świętych, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowego dołączenia do pozostałych wiernych. Należy przy tym odrzucić wszelkie przywiązanie do grzechu z intencją jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu, czyli przystąpienia do sakramentu pojednania, przyjęcia Komunii oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz odmówienia przed obrazem Jezusa lub Maryi pobożnej modlitwy za zmarłych.


6. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjną złożyliście 3 140 zł. Z serca dziękujemy.

Prosimy także o składanie ofiar do skrzynki przy kracie na OGRZEWANIE KOŚCIOŁA.


7. INTENCJE mszalne.


8. W ostatnim tygodniu zmarł śp. STANISŁAW ZIMNY z Dobrzan. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00. R.i.P.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

315 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page