top of page
  • ParafiaDobrzany

XXXVI Jasnogórskia Noc Czuwania - informacje

Plan czuwania i aktualne informacje

Ta wspólna modlitwa braci i kapłanów, nowicjuszy i kleryków z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej wraz z przybyłymi pielgrzymami z parafii w Polsce i zagranicą odbędzie się w noc 15/16 października 2021 r. w naszym Narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze.


Motto tegorocznej Nocy Czuwania "Być katolikiem w sercu" stanowi jedynie fragment jednego zdania wyjętego z listu pasterskiego „O życie katolickie na Śląsku” na Wielki Post 1924 roku (Katowice, 1 marca 1924 r.), które przypomina, że swojej wiary nie można zawiesić z jakiegokolwiek powodu czy okoliczności: pierwszy administrator apostolski Górnego Śląska napominał, iż katolik powinien być katolikiem w sercu, w kościele, na ulicy, w towarzystwie, przy pracy, wszędzie i zawsze. Przywołując te słowa chcemy prosić Maryję, by uczyła nas oraz wszystkich Polaków w kraju i na emigracji, którzy przyznają się do katolickiej wiary, zawsze i wszędzie Bogu odpowiadać TAK na Jego wezwania i plany.


Zapraszamy i zachęcamy do udziału w tej wspólnej, szczególnej modlitwie oraz do przesyłania modlitewnych intencji na adres mailowy: czuwanie@chrystusowcy.pl


Link do transmisji całego Czuwania będzie dostępny na stronie:

czuwanie.chrystusowcy.pl

jasnagora.pl


42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page