top of page
  • ParafiaDobrzany

Złożenie wieży przy kościele w Odargowie


Od środy 20 listopada trwały prace remontowe przy kościele filialnym w Odargowie. Celem tych prac było złożenie wieży, która dla potrzeb renowacyjnych została rozłożona przed laty na dwa elementy. Należało więc podnieść i zamontować latarnię wieży i jej iglicę.

Ze względu na ciężar elementów, jak również wysokość na jaką miały być one podniesione, prace te były niezmiernie trudne i niebezpieczne. Jednak dzięki Bogu wszystko przebiegło bardzo pomyślnie, mimo że dużą przeszkodą w tych dniach był wiatr.

Ostatnim elementem pracy było odstawienie od wieży drewnianego rusztowania.

Ostatecznie w sobotę 23 listopada, o godz. 13:00, po prawie 11 latach, ks. Proboszcz zadzwonił dzwonem, znajdującym się na wieży, na znak wdzięczności Bogu i zakończonych prac.

Deo gratias.

Poniżej dokumentacja zdjęciowa prowadzonych prac.


277 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page