top of page
  • ParafiaDobrzany

Zakończenie roku szkolnego


Z racji na pandemię, nie mogliśmy w normalnym czasie zorganizować rekolekcji wielkopostnych dla dzieci, dlatego 24 czerwca w ramach projektu edukacyjnego odbył się dla klas VI i VII szkolny Dzień Skupienia p.t.: „Z Bożą Opatrznością przez wakacje”. Całość rozpoczęliśmy Mszą św. o 9.00 w kościele. Następnie już w szkole uczniowie brali udział w dwóch wydarzeniach: klasy VI z panem Łukaszem Morozikiem wybrali się na przygodę z „piosenką religijną na ustach, w sercu i w wakacyjnym plecaku, natomiast klasy VII na „rozmowy o Bogu, wierze i człowieku”, oparte o biblijny akt stworzenia świata, które poprowadził ks. Marcin. Głównym zamiarem naszego spotkania było przekazanie uczniom, że warto na czas wakacyjnych wojaży zaprosić Pana Boga, poprzez uczestnictwo w niedzielnych Mszach św., w regularnej spowiedzi i codziennym pacierzu. Całość spięliśmy wspólnym namalowaniem aktu stworzenia świata widzianego oczami młodego człowieka. Dzień skupienia zakończył się wspólną piosenką, modlitwą i błogosławieństwem na czas wakacji.

24 czerwca dla najmłodszych dzieci z klas 1-5 odbył się festyn z okazji zakończenia roku szkolnego. Nasze dziękczynienie rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 16.00, następnie już w ogrodach za plebanią kontynuowaliśmy to radosne przedwakacyjne spotkanie. Mimo deszczowej pogody nie brakowało zabawy i dobrego humoru. Dzieci mogły się wykazać w takich konkurencjach jak: poszukiwanie wakacyjnych piłeczek, przeciąganie liny, bieg przełajowy, slalom z piłką, zabawa z hula hop, rzut woreczkiem do celu, czy granie w badminton. Było również malowanie twarzy i zaplatanie kolorowych warkoczyków. Dzięki pani Magdzie Obłoń dzieci (i nie tylko) mogły wziąć udział w biegu slalomie z założonymi na oczy narkogoglami. Odbył się również quizz na temat zdrowego odżywiania. W międzyczasie nasz parafialny bufet zapraszał na kiełbaskę z grilla, i pyszne domowe wypieki. Dzieci raczyły się świeżym kompotem z tegorocznych truskawek, a dorośli mogli się wzmocnić kubkiem parującej kawy. Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkiej waty cukrowej i fontanny pełnej czekolady. W dobrej zabawie towarzyszyły nam piosenki, a dzieci przy okazji mogły się zapoznać ze starymi szlagierami "Fasolek".

Wszystkim Rodzicom, którzy pomogli nam w zorganizowaniu i przeprowadzeniu tego wydarzenia bardzo mocno dziękujemy.


110 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page