• ParafiaDobrzany

Zakończenie Starego 2020 Roku


W Sylwestra tradycyjnie zostało odprawione w naszym kościele nabożeństwo na zakończenie Starego Roku. Od godz. 17.00 była możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast o godz. 17.30 ks. Proboszcz poprowadził nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za mijający 2020 rok. Zakończyło się ono odśpiewaniem hymnu Ciebie Boga wychwalamy.

Po zakończonym nabożeństwie o godz. 18.00 wszyscy księża z parafii odprawili Eucharystię na zakończenie roku.

W tym dniu planowana była także modlitwa Różaniec do Granic Czasu, ale z powodu wcześniejszego ogłoszenia Episkopatu Polski, a przede wszystkim z powodu wprowadzonych w tym dniu dodatkowych obostrzeń sanitarnych, musieliśmy zrezygnować z planów modlitwy.


Z kolei w Nowy Rok, czyli w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, sprawowane były Msze św. - zarówno w kościele parafialnym, jak i na filiach - według porządku niedzielnego.

Niech naszymi życzeniami na rozpoczęty 2021 rok będą słowa zaczerpnięte z I czytania, które są tzw. błogosławieństwem Aaronowym: "Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem" (Lb 6,24-26).

83 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Wielkanoc

Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

Na_Parafie_Button_v2_959x339 (1).png
Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH