top of page
  • ParafiaDobrzany

Zakończenie Starego 2020 Roku


W Sylwestra tradycyjnie zostało odprawione w naszym kościele nabożeństwo na zakończenie Starego Roku. Od godz. 17.00 była możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast o godz. 17.30 ks. Proboszcz poprowadził nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za mijający 2020 rok. Zakończyło się ono odśpiewaniem hymnu Ciebie Boga wychwalamy.

Po zakończonym nabożeństwie o godz. 18.00 wszyscy księża z parafii odprawili Eucharystię na zakończenie roku.

W tym dniu planowana była także modlitwa Różaniec do Granic Czasu, ale z powodu wcześniejszego ogłoszenia Episkopatu Polski, a przede wszystkim z powodu wprowadzonych w tym dniu dodatkowych obostrzeń sanitarnych, musieliśmy zrezygnować z planów modlitwy.


Z kolei w Nowy Rok, czyli w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, sprawowane były Msze św. - zarówno w kościele parafialnym, jak i na filiach - według porządku niedzielnego.

Niech naszymi życzeniami na rozpoczęty 2021 rok będą słowa zaczerpnięte z I czytania, które są tzw. błogosławieństwem Aaronowym: "Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem" (Lb 6,24-26).

122 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page