top of page
  • ParafiaDobrzany

Zaproszenie dla Nauczycieli i Pracowników ZSP w Dobrzanach

Zaktualizowano: 16 paź 2019


Czcigodny Sługa Boży kard. August Hlond, Prymas Polski tak pisał w 1930 r. do nauczycieli szkół powszechnych: Z pokoleń składa się naród, który jest takim, jakim go uczyniło wychowanie młodzieży. Wychowanie bezreligijne, a więc pozbawione wskazań Bożych, tworzy narody bez jasnej i prostej drogi życiowej, czyni je igraszką zmiennych dorywczych losów i daje do nich przystęp prądom niebezpiecznym i szkodliwym, i zatruwającym siły żywotne. Stąd więc ten sam wielki Prymas uważał, że powołanie nauczyciela jest wzniosłym i świętym posłannictwem, które daje życiu polskiemu duchową treść i moc.


Przywołuję te słowa wielkiego Kardynała w kontekście tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej i pragnę złożyć całemu Szanownemu Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Szanownym Pracownikom Szkoły najserdeczniejsze życzenia. Dziękuję również za wkładany codzienny trud i wysiłek w wychowanie nowych pokoleń. Pozwólcie, że powtórzę słowa wypisane w hali widowiskowo-sportowej naszej szkoły podczas apelu z okazji Dnia Nauczyciela: „Dziękujemy za wiedzę i serce”. Te słowa wychowanków świadczą o tym, że jesteście Państwo kompetentni i - co jest najważniejsze - nauczanie i towarzyszenie młodemu człowiekowi nie jest tylko zawodem, lecz Waszą pasją.


Serdecznie zapraszam na 21 października br., na godz. 18:00 do kościoła parafialnego w Dobrzanach na Mszę św., sprawowaną w intencji wszystkich Nauczycieli i Pracowników Szkoły, a po Eucharystii zapraszam na plebanię na wspólne spotkanie przy kawie.


Z wyrazami należnego szacunku dla Was i Waszej pracy

ks. Bogusław, proboszcz ze swoimi współpracownikami


42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page