top of page
  • ParafiaDobrzany

Pogrzeb śp. Anny Gibas, Burmistrz Dobrzan

Zaktualizowano: 23 lis 2020


17 listopada 2020 roku zmarła Burmistrz Dobrzan śp. Anna Gibas. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 21 listopada (w sobotę). O godz. 12.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Dobrzanach została odprawiona Eucharystia, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Proboszcz. W homilii ks. Proboszcz podkreślił, że jedynym wytłumaczeniem na przedwczesną śmierć jest pragnienie Boga, aby każdy człowiek został zbawiony. To sam Bóg wie najlepiej, kiedy jesteśmy najlepiej przygotowani na przejście na drugą stronę życia. Podkreślił także, że jedyną rzeczywistością, którą możemy zabrać ze sobą w chwili śmierci jest miłość i dobre uczynki z niej wypływające. Trzeba więc wierzyć, patrząc na dobroć śp. Anny, że zabrała na drugą stronę życia całe naręcze tych dobrych czynów, które przedstawiła Bogu na sądzie.

Po Mszy św. został uformowany kondukt żałobny, który ul. Staszica, Jana Pawła II i Dworcową przeszedł na cmentarz. Urnę z prochami śp. Anny nieśli członkowie Rady Miejskiej. Przed Urzędem Gminy kondukt zatrzymał się na chwilę, by w ten symboliczny sposób pożegnać zmarłą Burmistrz.

Po zakończeniu liturgicznych obrzędów przy grobie, śp. Annie została nadana pośmiertnie Złota Odznaka Gryfa Województwa Zachodnio-Pomorskiego.

W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział bardzo licznie zebrani mieszkańcy gminy, samorządowcy, przedstawiciele władz terenowych, jak również poseł na Sejm IX kadencji p. J. Rzepa. Byli obecni także księża, którzy wcześniej pracowali w Dobrzanach.


Zdjęcia pochodzą ze strony dobrzany.pl, na której to stronie można przeczytać więcej na temat przebiegu uroczystości pogrzebowej.


933 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page