top of page
  • ParafiaDobrzany

Zmiany w funkcjonowaniu duszpasterstwa


W związku z szerzącą się pandemią koronowirusa następują zmiany w duszpasterstwie parafialnym:

- odwołano wielkopostne rekolekcje parafialne;

- odwołano wizytację biskupią;

- zawieszono spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży (włącznie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej). Dzieci i młodzież objęte są kwarantanną i pod żadnym pozorem nie powinny opuszczać swoich domów. W tym względzie proszę o skorzystanie z dyspensy biskupa. Proszę nie pytać, czy nastąpi zmiana terminu I Komunii Świętej, bo na dziś nikt tego nie wie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna.

- nastąpiły zmiany w odprawianiu niedzielnych Mszy św. Równocześnie jeszcze raz gorąca prośba o przestrzeganie wytycznych rządu, m.in. co do maksymalnej liczby osób w jednym pomieszczeniu (wg rozporządzenia ma być to maksymalna liczba 50 osób).

- w przypadku pogrzebów - również bardzo gorąco prosimy, aby w uroczystości pogrzebowej uczestniczyła tylko rodzina i aby również liczba 50 osób nie została przekroczona.

- Udzielanie sakramentu Pokuty i Pojednania, jak również sposób przyjmowania Komunii Świętej pozostaje bez zmian.

- Od poniedziałku, tj. 16 marca, wprowadzamy wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji - z zachowaniem wszystkich sanitarnych przepisów służb - już od godz. 15.00.


Zachęcamy wszystkich Parafian do modlitwy, szczególnie modlitwy różańcowej, o oddalenie od nas panującej pandemii. Równocześnie apelujemy o bezwzględne przestrzeganie rozporządzeń wydawanych przez odpowiednie służby.

Nie ulegajmy również panice i nieracjonalnemu myśleniu.

Polecamy wszystkich Miłosiernemu Bogu.

Jezu, ufam Tobie.


Duszpasterze parafii św. Michała Archanioła.

343 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

11 lutego 2022 r. „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36) Trwając na drodze miłosierdzia przy tych, którzy cierpią Drodzy Bracia i Siostry, trzydzieści lat temu św. Jan Paweł

bottom of page