• ParafiaDobrzany

Zmiany w funkcjonowaniu duszpasterstwa


W związku z szerzącą się pandemią koronowirusa następują zmiany w duszpasterstwie parafialnym:

- odwołano wielkopostne rekolekcje parafialne;

- odwołano wizytację biskupią;

- zawieszono spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży (włącznie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej). Dzieci i młodzież objęte są kwarantanną i pod żadnym pozorem nie powinny opuszczać swoich domów. W tym względzie proszę o skorzystanie z dyspensy biskupa. Proszę nie pytać, czy nastąpi zmiana terminu I Komunii Świętej, bo na dziś nikt tego nie wie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna.

- nastąpiły zmiany w odprawianiu niedzielnych Mszy św. Równocześnie jeszcze raz gorąca prośba o przestrzeganie wytycznych rządu, m.in. co do maksymalnej liczby osób w jednym pomieszczeniu (wg rozporządzenia ma być to maksymalna liczba 50 osób).

- w przypadku pogrzebów - również bardzo gorąco prosimy, aby w uroczystości pogrzebowej uczestniczyła tylko rodzina i aby również liczba 50 osób nie została przekroczona.

- Udzielanie sakramentu Pokuty i Pojednania, jak również sposób przyjmowania Komunii Świętej pozostaje bez zmian.

- Od poniedziałku, tj. 16 marca, wprowadzamy wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji - z zachowaniem wszystkich sanitarnych przepisów służb - już od godz. 15.00.


Zachęcamy wszystkich Parafian do modlitwy, szczególnie modlitwy różańcowej, o oddalenie od nas panującej pandemii. Równocześnie apelujemy o bezwzględne przestrzeganie rozporządzeń wydawanych przez odpowiednie służby.

Nie ulegajmy również panice i nieracjonalnemu myśleniu.

Polecamy wszystkich Miłosiernemu Bogu.

Jezu, ufam Tobie.


Duszpasterze parafii św. Michała Archanioła.

341 wyświetlenia
Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

  • Grey Facebook Icon

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH