top of page

Bierzmowanie

Zaktualizowano: 18 cze 2023


W czwartek, 15 czerwca, na zakończenie Dni Eucharystycznych po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (kiedyś ten czas nazywano oktawą Bożego Ciała) w naszej parafii odbyło się Bierzmowanie. Tego sakramentu dla 50 osób (dwa odziały z klasy VIII i jeden z klasy VII) udzielił bp Henryk Wejman, biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 18.00. Wcześniej z kolei bp Henryk udzielił także Bierzmowania młodzieży w kościele parafialnym w Marianowie (młodzieży z parafii Marianowo i parafii Barzkowice).

Składamy gorące podziękowania Biskupowi, szafarzowi sakramentu, że przez jego posługę zstąpił na naszą młodzież Duch Święty ze swymi Darami. Dziękujemy także samej młodzieży, że zdecydowała się podjąć trud wiary w tych niełatwych dla wierzących czasach. Dziękujemy rodzicom młodzieży, że doprowadzili ich do tego momentu, który nazywany jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Wreszcie dziękujemy ks. Łukaszowi za trud przygotowania młodzieży do przyjęcia Bierzmowania.

448 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page