• ParafiaDobrzany

Czuwanie w intencji Polonii


Jak co roku Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej i Siostry Misjonarki Chrystusa Króla zorganizowali na Jasnej Górze czuwanie w intencji polskich emigrantów, ich rodzin oraz za duszpasterzy i osoby zakonne, posługujące Polonii. W tym roku czuwanie przypadło na 16/17 października. Jednakże z powodu panującej epidemii czuwanie to ograniczone było do bardzo symbolicznego wymiaru. Rozpoczęło się powitaniem pielgrzymów o godz. 20.00, później odmówiono różaniec i został przeprowadzony apel o godz. 21.00, po którym nastąpiło modlitewne czuwanie. Zwieńczeniem i zakończeniem czuwania była Msza św. sprawowana o godz. 23.00.


Ponieważ w bieżącym roku nie można było zorganizować pielgrzymki na Jasną Górę, stąd takie czuwanie zostało zorganizowane w naszym parafialnym kościele. Z kaplicą na Jasnej Górze łączyliśmy się za pomocą transmisji internetowej. Natomiast sama Msza św. o godz. 23.00, której przewodniczył ks. Proboszcz, a koncelebrował ks. Michał, była także zakończeniem naszego modlitewnego czuwania.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w tę modlitwę.


Równocześnie przypominamy, że w każdą 3. środę miesiąca w kościele w Dobrzanach sprawowana jest Msza św. za wszystkich emigrantów i ich rodziny, pochodzących z naszej parafii.


97 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Wielkanoc

Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

Na_Parafie_Button_v2_959x339 (1).png
Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH