top of page
  • ParafiaDobrzany

Dożynki Gminne

Zaktualizowano: 1 wrz 2022


Po przerwie spowodowanej Covidem znów w tym roku (27 sierpnia, w sobotę) mogliśmy cieszyć się ze święta plonów i dziękować Bogu za Jego Opatrzność, która przejawia się przecież w tym, że nie jesteśmy głodni i że pola, sady, ogrody znów obrodziły.

Cała uroczystość Gminnych Dożynek rozpoczęła się o godz. 15.00 w naszym parafialnym kościele Mszą św. dziękczynną za plony. Mszy dożynkowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Marcin. Na zakończenie Mszy zostały pobłogosławione wieńce, które wcześniej przygotowały nasze sełectwa i które to wieńce zostały wniesione do kościoła.

Po Eucharystii w kolorowym pochodzie wszyscy uczestnicy, wraz z wieńcami, przeszli do parku miejskiego, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Zdjęcia: P. Fidler (ze strony: facebook.com/Gmina-Dobrzany)


61 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page