Dotacje na remont kościołów filialnych

Fot. P. Fidler, dobrzany.pl

W środę, 28 lutego dokonał się radosny akt w Urzędzie Gminy. Otóż dzięki życzliwości p. Pawła Filipa, Burmistrza Dobrzan oraz po wypełnieniu wcześniejszych formalności zostały podpisane umowy na dotacje na remont dwóch kościołów filialnych w naszej parafii. Środki będą pochodzić z rządowego programu "Ład Polski - zabytki".

Dotacją w wysokości 750 000,00 zł zostanie objęty kościół w Odargowie, gdzie za tę kwotę planowane jest dokończenie remontu dachu oraz remont elewacji i zabezpieczenie drewnianego, zabytkowego wnętrzna przed działaniem insektów.

Z kolei dotacją w wysokości 80 000,00 zł zostanie objęty kościół w Bytowie, gdzie planowana jest renowacja zabytkowych okien witrażowych.

Z serca jeszcze raz dziękujemy za wielką życzliwość Pana Burmistrza, ale też i Pracowników Urzędu Miejskiego w Dobrzanach.