top of page

Droga Krzyżowa ulicami miasta

W Wielki Wtorek, 26 marca, po Mszy św. o godz. 18.00 odprawiliśmy parafialną Drogę Krzyżową ulicami Dobrzan. Chrystus swoją Drogę Krzyżową przeszedł z Pretorium Piłata na wzgórze Golgoty, a my przeszliśmy spod naszego kościoła na wzgórze cmentarne, gdzie w centrum stoi krzyż. W tej Drodze Krzyżowej prosiliśmy o łaski potrzebne dla ludzi cierpiących, bo Droga Krzyżowa to droga cierpienia. Na świecie miliony ludzi cierpiących wędruje tą drogą, a wcześniej czy później i my znajdziemy się w ich gronie. Modląc się za cierpiących prosiliśmy również Zbawiciela o łaskę właściwego podejścia do cierpienia dla nas.

Zanim jednak wyruszliśmy w procesji, podążając za krzyżem i ten krzyż niosąc, poświęciliśmy nowy podjazd do kościoła dla osób starszych, niepełnosprawnych i dla każdego, komu ten podjazd choć po części ułatwi spotkanie z Chrystusem w kościele.

Przy tej okazji bardzo dziękujemy firmie ISO DACH za prace, które zostały one wykonane nie tylko bardzo starannie i fachowo, ale z wielką kulturą i szacunkiem wobec miejsca, gdzie były prowadzone. Dziękujemy p. Dariuszowi, ale też każdemu z pracowników, którzy przy tym podjeździe pracowali.

Dziękujemy również wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym ten podjazd mógł powstać. Kwotę 76 692,55 zł otrzymaliśmy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach programu „Dostępna Przestrzeń Publiczna”. Dziękujemy także Lasom Państwowym i innym ofiarodawcom – zarówno firmom, jak i osobom prywatnym. Niech te gesty będą jak gesty Szymona z Cyreny, czy też Weroniki podczas Drogi Krzyżowej Chrystusa. A Pan Bóg za każdy ten gest miłosierdzia wobec starszych, chorych i cierpiących hojnie wynagrodzi.

Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadził ks. Proboszcz. Krzyż niosły różne osoby, które w ten sposób chciały jeszcze bardziej zjednoczyć się z Męką Chrystusa. Natomiast rozświetloną przez pochodnie "asystę" Krzyża stanowiła Liturgiczna Służba Ołtarza oraz dzieci i młodzież.

Dziękujemy naszej lokalnej Policji oraz OSP Dobrzany za zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji, a wszystkim uczestniczącym za tak liczną obecność.

fot. ks. D. Bieniek


396 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page