top of page
  • ParafiaDobrzany

Dzień fatimski


13 maja 1917 roku w Fatimie Matka Boża ukazała się trojgu pastuszkom: św. Hiacyncie, św. Franciszkowi i ich kuzynce Łucji. Objawienia te trwały do października, w których Maryja prosiła o modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie, wzywała do nawrócenia i do czynienia pokuty. Dziś, jak nigdy dotąd, fatimskie przesłanie jest nadal aktualne.

Podczas tego pierwszego spotkania Maryja powiedziała dzieciom: "Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata".

W naszej parafii również 13 maja rozpoczęto obchodzenie Dnia fatimskiego. W kościele parafialnym przed Mszą św. odmówiono część bolesną różańca świętego, a po Mszy św. o godz. 18.00 ze śpiewem Litanii loretańskiej na ustach i z niesioną figurką Matki Bożej Fatimskiej wyruszyliśmy dookoła kościoła w procesji, w której szły także "dzieci fatimskie". Tym razem było ich dwoje (Amelka i Filip), gdyż trzecie dziecko w tym dniu się rozchorowało.

Również w naszym kościele fililanym w Krzemieniu, gdzie znajdują śie relikwie św. Hiacynty i św. Franciszka, na prośbę mieszkańców, została odprawiona przez ks. Sebastiana Msza św. ze wspomnienia Matki Bożej z Fatimy.


120 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page