top of page

Misterium Męki Pańskiej

Zaktualizowano: 6 kwi 2023


W piątek, 31 marca 2023, o godz. 21.00 w kościele w Dobrzanach, zostało wystawione Misterium Męki Pańskiej pt. "Jezus - Źródło życia". To duchowe przeżycie zgromadziło bardzo dużo wiernych, którzy chcieli w tym kończącym się Wielkim Poście pochylić się po raz kolejny nad tajemnicą Męki i Śmierci Pana Jezusa. Kościół dosłownie pękał w szwach... dawno tak dużo ludzi nie było w kościele. Były oczywiście osoby z naszej parafii - i to zarówno z Dobrzan, jak i z naszych wiosek, ale byli też Goście m.in. ze Stargardu, ze Szczecina, z Chociwela, Pyrzyc, Barzkowic, Sulina, Suchania, Trzebiatowa... Nie sposób wymienić wszystkich miejscowości. Bogu niech będą dzięki.

Reżyserem Misterium był ks. Łukasz Klimek, który zagrał równocześnie szatana...

Pozostała obsada:

- Narrator - ks. Bogusław Kozioł,

- Jezus - Grzegorz Ulewicz,

- Maryja - Małgorzata Kołodziej,

- św. Maria Magdalena - Monika Cyranowska-Kowcun,

- św. Jan - Łukasz Morozik,

- św. Weronika - Monika Szwajlik,

- Piłat - Jan Krzyżak,

- Żona Piłata - Inga Krzyżak,

- Żołnierze - Józef Marchlewski, Bogdan Kowcun, Szymon Olejnik,

- Postacie - Marta Ulewicz, Dorota Stawska,

- Chór - Filip Szwajlik (głos Judasza), Krzysztof Arcisz (głos Piotra), Paweł Morozik, Krystyna Morozik, Joanna Rytwińska, Aneta Szymanowska, Anna Głowacka, Wiesława Kowcun,

- efekty dymiące - Monika Stawska,

- nagłośnienie - Bartłomiej Kowcun.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie a widzom za obecność.

fot. B. Kalinowska1400 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page