top of page

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

Zaktualizowano: 15 lis 2023


11 listopada przypadła w br. 105 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji p. Paweł Filip, Burmistrz Dobrzan wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego zoragnizowali lokalne obchody tej uroczystości.

Najpierw została odprawiona Msza św. za Ojczyznę, której przewodniczył i kazanie okolicznościowe wygłosił ks. Proboszcz. Koncelebrował także ks. Andrzej, a śpiew prowadził chór Apasjonata pod dyrekcją p. Adama Zarzeckiego. Był obecny także Poczet Sztandarowy z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Dobrzanach.

Jeszcze przed Eucharystią, przed wejściem do kościoła, pracownicy Biblioteki przypinali wszystkim uczestnikom białoczerwone kotyliony. Natomiast po końcowym błogosławieństwie Burmistrz wraz Przewodniczącym Rady Miejskiej złożyli kwiaty przy tablicy, upamiętniającej Bohaterów Narodowych.

Po za kończonych obchodach w kościele uczestnicy tej uroczystości przeszli do parku nad rzeką Pęzinką, gdzie zorganizowano Wieczornicę z ogniskiem.

Najpierw wszyscy odśpiewali Hymn państwowy w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu", a później wystąpiło koło muzyczne z naszej szkoły pod kierunkiem p. Łukasza Morozika. Wspólnie można było zaśpiewać pieśni patriotyczne, a także rozgrzać się gorącą herbatą, kawą i posilić się pieczonymi kiełbaskami.

Fot. P. Fidler


191 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page