Niedziela Palmowa

Celebracją Niedzieli Palmowej rozpoczęliśmy ostatni tydzień Wielkiego Postu, tzw. Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać wszystko to, co Pan Jezus wycierpiał dla naszego zbawienia.

W Niedzielę Palmową w kościołach czytamy Mękę Pańską, a na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy błogosławimy palmy, a w wielu miejscach urządzane są tzw. "Marsze dla Jezusa".

Również i w naszej parafii duża liczba wiernych zgromadziła się na dobrzańskim rynku, by stąd w procesji o godz. 10.40 wyruszyć do kościoła. Procesję prowadził kucyk "Francesca", a obok był prowadzony osiołek "Belmondo" wraz z Jezusem i ks. Dominikiem. Po dotarciu do kościoła rozpoczęła się uroczysta Msza św., która jako pierwszy z obrzędów miała poświęcenie palm. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz.

Z kolei po Mszy św., na placu przed kościołem, został rozstrzygnięty konkurs na najwyższą palmę, która w tym roku miała ponad 6 metrów.  Było także wiele innych bardzo dużych i pięknych, własnoręcznie zrobionych palm. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za pracę włożoną w zrobienie palm!

Dziękujemy także wszystkim tym, którzy pomogli przygotować i przeprowadzić tegoroczny "Marsz dla Jezusa" - szczególnie p. Oli wraz z mężem za wypożyczenie nam zwierząt, Państwu Rudawskim, oraz aktorowi, który odgrywał rolę Pana Jezusa.

Dziękujemy także wszystkim za tak liczną obecność na dzisiejszej uroczystości.