top of page

Niedziela Palmowa

Celebracją Niedzieli Palmowej rozpoczęliśmy ostatni tydzień Wielkiego Postu, tzw. Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać wszystko to, co Pan Jezus wycierpiał dla naszego zbawienia.

W Niedzielę Palmową w kościołach czytamy Mękę Pańską, a na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy błogosławimy palmy, a w wielu miejscach urządzane są tzw. "Marsze dla Jezusa".

Również i w naszej parafii duża liczba wiernych zgromadziła się na dobrzańskim rynku, by stąd w procesji o godz. 10.40 wyruszyć do kościoła. Procesję prowadził kucyk "Francesca", a obok był prowadzony osiołek "Belmondo" wraz z Jezusem i ks. Dominikiem. Po dotarciu do kościoła rozpoczęła się uroczysta Msza św., która jako pierwszy z obrzędów miała poświęcenie palm. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz.

Z kolei po Mszy św., na placu przed kościołem, został rozstrzygnięty konkurs na najwyższą palmę, która w tym roku miała ponad 6 metrów.  Było także wiele innych bardzo dużych i pięknych, własnoręcznie zrobionych palm. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za pracę włożoną w zrobienie palm!

Dziękujemy także wszystkim tym, którzy pomogli przygotować i przeprowadzić tegoroczny "Marsz dla Jezusa" - szczególnie p. Oli wraz z mężem za wypożyczenie nam zwierząt, Państwu Rudawskim, oraz aktorowi, który odgrywał rolę Pana Jezusa.

Dziękujemy także wszystkim za tak liczną obecność na dzisiejszej uroczystości.


105 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page